وزارت محیط زیست در روز جهانی تالاب ها ذخایر مصر را برجسته می کندوزارت محیط زیست مصر با تأکید بر ذخایر شناخته شده جهانی این کشور در جشن های روز جهانی تالاب ها ، در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی این وزارتخانه شرکت می کند.

یاسمین فواد ، وزیر محیط زیست گفت که هدف از این جشن معرفی ذخایر مصر است که به عنوان تالاب های جهانی اعلام شده اند و یا تالاب های دیگر. با تأکید بر این روش ، این وزارتخانه قصد دارد اهمیت و ارزش آنها را با محیط و مردم آشنا کند.

روز جهانی تالاب ها هر ساله در تاریخ 2 فوریه در سطح بین المللی گرامی داشته می شود. این جشن سالگرد امضای کنوانسیون رامسر در مورد تالابهای با اهمیت بین المللی در رامسر ، ایران در 2 فوریه 1971 است. هدف این کنوانسیون حفاظت و حفاظت از تالاب ها ، منابع و خدمات آنها است.

جشن امسال تحت عنوان “تالاب ها ، آب و زندگی” در ارتباط با اهمیت آب و تالاب ها برای بقای حیات در سیاره زمین برگزار می شود.

تالاب ها نواحی انتقالی بین اکوسیستم های خشکی و آبزی هستند که عملکردهای زیادی را در خدمت بشریت انجام می دهند. فواد گفت ، اهمیت زیست محیطی تالاب ها شامل ویژگی ها و اکوسیستم هایی مانند تصفیه آب و بهره وری بالا از مواد غذایی ، از جمله ماهی و سایر گونه های دریایی است.

وزیر افزود: آنها همچنین یکی از مهمترین جاذب های طبیعی و مخازن دی اکسید کربن هستند و بنابراین نقش مهمی در کاهش اثرات تغییرات آب و هوایی دارند.

تالاب ها برای 40٪ از گونه های این سیاره پناهگاه ، محافظت در برابر سیل و طوفان و ذخیره کربن جنگل است.

مصر دارای چهار سایت تالاب جهانی اعلام شده است ، یعنی دریاچه های برداویل ، بورولوس ، قارون و الریان. این کشور همچنین دارای بسیاری از تالاب های مهم دیگر ، مانند اطراف نیل ، دریاچه ناصر و مناطق شنی موسوم به sabki است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *