وزارت محیط زیست در روز جهانی تالاب ها ذخایر مصر را برجسته می کند

[ad_1]

وزارت محیط زیست مصر با تأکید بر ذخایر شناخته شده جهانی این کشور در جشن های روز جهانی تالاب ها ، در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی این وزارتخانه شرکت می کند.

یاسمین فواد ، وزیر محیط زیست گفت که هدف از این جشن معرفی ذخایر مصر است که به عنوان تالاب های جهانی اعلام شده اند و یا تالاب های دیگر. با تأکید بر این روش ، این وزارتخانه قصد دارد اهمیت و ارزش آنها را با محیط و مردم آشنا کند.

روز جهانی تالاب ها هر ساله در تاریخ 2 فوریه در سطح بین المللی گرامی داشته می شود. این جشن سالگرد امضای کنوانسیون رامسر در مورد تالابهای با اهمیت بین المللی در رامسر ، ایران در 2 فوریه 1971 است. هدف این کنوانسیون حفاظت و حفاظت از تالاب ها ، منابع و خدمات آنها است.

جشن امسال تحت عنوان “تالاب ها ، آب و زندگی” در ارتباط با اهمیت آب و تالاب ها برای بقای حیات در سیاره زمین برگزار می شود.

تالاب ها نواحی انتقالی بین اکوسیستم های خشکی و آبزی هستند که عملکردهای زیادی را در خدمت بشریت انجام می دهند. فواد گفت ، اهمیت زیست محیطی تالاب ها شامل ویژگی ها و اکوسیستم هایی مانند تصفیه آب و بهره وری بالا از مواد غذایی ، از جمله ماهی و سایر گونه های دریایی است.

وزیر افزود: آنها همچنین یکی از مهمترین جاذب های طبیعی و مخازن دی اکسید کربن هستند و بنابراین نقش مهمی در کاهش اثرات تغییرات آب و هوایی دارند.

تالاب ها برای 40٪ از گونه های این سیاره پناهگاه ، محافظت در برابر سیل و طوفان و ذخیره کربن جنگل است.

مصر دارای چهار سایت تالاب جهانی اعلام شده است ، یعنی دریاچه های برداویل ، بورولوس ، قارون و الریان. این کشور همچنین دارای بسیاری از تالاب های مهم دیگر ، مانند اطراف نیل ، دریاچه ناصر و مناطق شنی موسوم به sabki است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *