وزارت همبستگی اجتماعی ، اتحادیه اروپا و UNDP توافق نامه 6 میلیون یورویی را برای حمایت از استراتژی های حمایت اجتماعی مصر امضا کردند

[ad_1]

وزیر همبستگی اجتماعی مصر ، نوین الکاباج ، شاهد امضای توافق نامه پروژه پشتیبانی پاسخ COVID-19 بود که طی سه سال 6 میلیون یورو در اختیار مصر قرار می دهد.

این توافق نامه توسط وزارت همبستگی اجتماعی مصر ، اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) و برنامه توسعه سازمان ملل (UNDP) امضا شد.

وزارت همبستگی اجتماعی میزبان مراسم امضای قرارداد با همه شرکای ملی و بین المللی علاقه مند با حضور: کریستین برگر ، رئیس هیئت اتحادیه اروپا در مصر بود. راندا ابوالحسن ، نماینده مقیم UNDP ؛ و دستیار وزیر امور خارجه در همکاری و توسعه بین المللی ، سفیر لامیا مهمار.

مشارکت جدید با هدف کار کردن در دو سطح واکنش متقابل به شیوع ویروس کرونا (COVID-19) جدید ، با هدف کاهش تأثیر بر گروه های آسیب پذیر در مصر انجام شده است.

سطح اول مربوط به پیشگیری از عفونت های جدید است ، در تلاش است تا منحنی موارد در حال افزایش ، به ویژه در میان خانواده های فقیرتر که توسط وزارتخانه اداره می شود ، باشد. این خانواده ها مورد هدف قرار می گیرند زیرا توانایی پرداخت هزینه های طولانی کار را ندارند و نمی توانند به برنامه های تأمین اجتماعی کافی دسترسی داشته باشند.

ردیف دوم برای رسیدگی به پیامدهای اقتصادی – اجتماعی COVID-19 به منظور گسترش شبکه های ایمنی اجتماعی برای خانواده های آسیب پذیر آسیب دیده از همه گیری ، کار خواهد کرد. این سطح همچنین فرصت های شغلی پویایی را برای خانواده های متکی به برنامه های حمایت اجتماعی ایجاد خواهد کرد.

برای دستیابی به اهداف پروژه ، تمرکز آن بر افزایش آگاهی از COVID-19 در بین ذینفعان تاکافول و کاراما خواهد بود. همچنین این برنامه برای تسریع چشم انداز ملی و برنامه های عملیاتی وزارت همبستگی اجتماعی برای تکمیل توسعه زیرساخت ها و ظرفیت های نهادی مربوطه پشتیبانی خواهد کرد.

این امر منجر به اتخاذ راه حل های دیجیتالی برای بهبود فرایندهای آن از نظر ارائه خدمات برای گروه های آسیب پذیر ، مانند افراد دارای معلولیت (PwD) یا خانواده ها یا بخش های کمتر برخوردار و تحصیل کرده می شود.

همچنین با ارائه پشتیبانی از 168 م careسسه مراقبت و هفت پناهگاه بی خانمان برای سالمندان تحت کنترل وزارتخانه ، و ارائه اطلاعات و پشتیبانی از افراد معلول ، برای بهبود وضعیت اقتصادی اجتماعی گروه های آسیب پذیر تلاش خواهد شد.

الکباج گفت: “این وزارتخانه به طور مداوم با آسیب پذیرترین و ضعیف ترین خانواده ها یا گروه ها کار می کند ، مجبور است از آنها محافظت کند و به آنها امکان دسترسی به خدمات اقتصادی یا اقتصادی یا تسهیلات ، از جمله حداقل حمایت اقتصادی ، علاوه بر افزایش قابلیت دسترسی بهداشت را می دهد. و امکانات آموزشی برای خانواده های آنها. “

“با این وجود بیماری همه گیر COVID-19 آسیب پذیری مخاطبان هدف ما را افزایش داد و ما مجبور شدیم بلافاصله شبکه های ایمنی اجتماعی و طرح های حفاظتی آن را افزایش داده و گسترش دهیم تا از خانواده های فقیر در مرز و تحت تأثیر تأثیر همه گیر بر آنها حمایت کنیم. ، بنابراین آنها را از یک امتیاز مرزی ضعیف تا یک طبقه بندی ضعیف تأیید شده ، “اضافه کرد.

وزیر از استقبال دولت مصر و سازمان های جامعه مدنی که تلاش های زیادی برای حمایت از گروه های آسیب پذیر اضافی انجام داده اند ، تمجید کرد. این امر از زمان آغاز همه گیری سال گذشته در زیر چتر حمایت از اجتماعی اتفاق افتاده است.

الکباج گفت: “امروز ، ما به همکاری خود با اتحادیه اروپا برای تقویت بیشتر چشم انداز مصر در گسترش شبکه های امنیت اجتماعی و طرح های حمایت اجتماعی که آسیب پذیرترین گروه ها هستند ، ادامه خواهیم داد.”

برگر گفت: “آوریل گذشته ، اتحادیه اروپا به همراه کشورهای عضو خود و م institutionsسسات مالی اروپایی ، ابتکار تیم اروپا را برای همکاری با کشورهای شریک و کمک به آنها برای مقابله با اثرات همه گیری و تأثیر آن بر جوامع و اقتصاد خود آغاز کرد. “

وی افزود: با توجه به مقیاس این همه گیر ، که در مقیاس و سرعت بی سابقه ای در حال توسعه است و تاکنون در چندین موج در حال توسعه است ، من معتقدم ما از طریق همکاری نزدیک بین شرکا ، بین کشورها و مناطق در این جنگ پیروز خواهیم شد.

نماینده اتحادیه اروپا گفت: این پروژه که روز پنجشنبه با مصر امضا شد ، به گروه های آسیب پذیر کمک می کند و خطر عفونت های بعدی را کاهش می دهد. این نتیجه رایزنی های نزدیک با دولت مصر در مورد بهترین راه مبارزه مشترک با این بیماری همه گیر است.

“با امضای امروز ، ما نشان می دهیم که چگونه همکاری اتحادیه اروپا و اروپا به نفع مردم است. در یک کلام: همبستگی و همکاری نزدیک ، به ویژه در مواقع دشوار. “

دینا صفوت ، دستیار وزیر در امور همکاری بین الملل در روابط با سازمان ملل و آژانس های آن ، گفت که این همه گیری تلاش های توسعه جهانی را کند کرده است.

وی گفت: “از ابتدای سال 2020 ، وزارت همکاری بین الملل به دنبال تقویت جلسات متوالی با شرکای توسعه چندجانبه و دو جانبه در چارچوب برنامه همکاری مشترک به منظور تقویت همکاری های توسعه و تأمین بودجه توسعه برای اولویت های مصر است. “

Safwat پاسخ شرکای توسعه ، از جمله اتحادیه اروپا و UNDP ، به تلاش های ملی برای دستیابی به توسعه و رسیدگی به تأثیر COVID-19 را ستود.

وی افزود که سال گذشته توافق شد كه 500 میلیون دلار از بانك جهانی تأمین شود. بودجه با تقویت تعداد ذینفعان برنامه تاکافول و کاراما ، که به یک مدل جهانی برای حمایت از آسیب پذیرترین گروه ها تبدیل شده است ، به تقویت شبکه حمایت اجتماعی می پردازد. 477 میلیون دلار دیگر برای مراقبت های بهداشتی و یک پروژه بیمه درمانی فراگیر تأمین شده است.

ابوالحسن به موقع بودن و اهمیت سرمایه گذاری در نوآوری و توسعه دیجیتال به عنوان راه حل های فوری برای مبارزه با پیامدهای اقتصادی – اجتماعی COVID-19 تأکید کرد. وی تأیید کرد که از زمان آغاز بحران جهانی COVID-19 در اوایل سال جاری ، چندین کشور برای حفاظت از اقتصاد و مردم خود به دنبال تغییر شکل دیجیتالی بوده اند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *