وزارت همکاری بین المللی 34 پروژه برابری جنسیتی را به ارزش 3.3 میلیارد دلار اجرا می کند

[ad_1]

وزارت تعاون بین الملل فاش کرده است که در حال حاضر 34 پروژه به ارزش 3.3 میلیارد دلار با هدف برابری جنسیتی در مصر را اجرا می کند.

این وزارت افزود که توانمند سازی و فرصت های برابر زنان در بسیاری از پروژه های انکشافی آن یک اولویت و هدف فرعی است.

این داده ها به عنوان بخشی از گزارش سالانه وی برای سال 2020 ، تحت عنوان “مشارکت های بین المللی برای توسعه پایدار” منتشر شده است ، وی افزود که این پروژه ها در حال حاضر در پرتفوی 25 میلیارد دلاری وی در حال اجرا هستند.

رانیا المشات وزیر همکاری بین الملل گفت: “برابری جنسیتی یکی از اولین و اقدامات اصلی برای دستیابی به یک جامعه فراگیر و تحقق کامل توانایی های اقتصادی هر کشور است.” مشارکت زنان در اقتصاد بسیار مهم است و دیگر یک سرویس شفاهی است ، همه ذینفعان گرد هم می آیند و به سمت برابری جنسیتی پیش می روند.

این گزارش نشان می دهد که از 34 پروژه در حال انجام ، بهترین بخش های هدف گذاری شده عبارتند از: مراقبت های بهداشتی ، که 20٪ بودجه دریافت کرده است. آموزش و پرورش ، که 14٪ از بودجه را دریافت کرده است. و شرکتهای خرد ، کوچک و متوسط ​​(SME) که 15٪ از بودجه را دریافت کردند.

نمونه کارهای فعلی وزارت همکاری بین الملل ، که منحصراً بر هدف 5 اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد (SDG) متمرکز است ، شامل 13 پروژه در مجموع 82 میلیون دلار است. این علاوه بر سایر پروژه های موجود در مجموعه ، که همان هدف را به عنوان یک اثر اضافی در توسعه خود تحقق می بخشند.

در سال 2020 ، وزارت همچنین بودجه بیشتری برای SDG 5 ، در مجموع 7 میلیون دلار ، از طریق همکاری دو جانبه با اسپانیا و کانادا تأمین کرد.

در ماه ژوئیه ، وزارت همکاری بین المللی ، شورای ملی زنان (NCW) و مجمع جهانی اقتصاد (WEF) “بستن تسریع کننده تفاوت های جنسیتی” را آغاز کردند.

این ابتکار اولین مدل همکاری های خصوصی و خصوصی در منطقه خاورمیانه و آفریقا (MEA) است و هدف آن کمک به دولت ها و مشاغل برای اقدام قاطع برای از بین بردن اختلاف اقتصادی بین جنسیت است.

طرح بستن شتاب دهنده جنسیت همچنین با هدف افزایش مشارکت زنان در نیروی کار و پر کردن شکاف های جنسیتی انجام می شود. این علاوه بر ارتقا positions موقعیت های رهبری زنان و تقویت برابری جنسیتی در آینده کار است.

راه اندازی شتاب دهنده ، اراده سیاسی دولت مصر را برای پایبندی به سیاست های بسیار ضروری و اصلاحات ساختاری که شامل یک دستور کار جنسیتی است ، تأکید می کند. این موارد شامل توانمندسازی زنان و گنجاندن اقتصادی در بخشهای دولتی و خصوصی است.

یکی از پوشش های نقره ای همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) اصلاحات سریع ، از جمله پر کردن شکاف جنسیتی است. آنها برای اطمینان از بهتر ساختن جهان از طریق شمول طراحی شده اند.

مصر اولین کشوری بود که طی تلاش همه جانبه COWID-19 پاسخ ویژه زنان را ارائه داد. براساس برنامه ردیاب پاسخ جنسیتی جهانی COVID-19 ، این کشور با 21 اقدام سیاسی در رده اول منطقه خاورمیانه و غرب آسیا قرار دارد.

در این گزارش آمده است که حتی در حین آزمایشات ، زنان در طول COVID-19 و در اطراف آن کار می کردند. امسال ، کماما ، یک ابتکار مبتنی بر جامعه با مشارکت برنامه توسعه ملل متحد (UNDP) و بنیاد ال نیدا ، با زنان مصری در مصر علیا در حال تولید ماسک های صورت پزشکی است. موفقیت این پروژه نشان داد که شرکت کنندگان بیش از 3000 ماسک در روز تولید می کنند.

این گزارش می افزاید که در تابستان سال 2020 ، مصر موفق به کسب دو جایزه پایداری از سوی بانک بازسازی و توسعه اروپا (EBRD) شد. این جوایز برای توسعه کشور در “انرژی پایدار” و “جنسیت و شمول” اهدا شد.

یکی از این جوایز به راه آهن ملی مصر (ENR) به دلیل سهم آنها در تأمین حمل و نقل ایمن برای ورود اقتصادی زنان و دسترسی به آموزش اعطا شد.

وزیر المشات گفت که مشارکت فعال زنان در اقتصاد مصر زمینه را برای رشد اقتصادی و کاهش فقر در سراسر کشور فراهم می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *