وزیر برنامه ریزی ، هیئت UNFPA درباره همکاری در حال انجام در مصر بحث می کند

[ad_1]

وزیر برنامه ریزی و توسعه اقتصادی مصر ، هلا السعید ، با هیاتی از صندوق جمعیت سازمان ملل متحد (UNFPA) در مصر دیدار و در مورد همکاری در مورد موضوعات مورد علاقه مشترک گفتگو کرد.

در این جلسه حمایت UNFPA از دولت مصر در انطباق با واقعیت جدید با توجه به بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) مورد بحث قرار گرفت.

هدایت این هیئت را جورج جورجی ، سرپرست سازمان ملل متحد ، سازمان ملل متحد و الكساندر بودیروسا ، نماینده سازمان ملل متحد كه مدت زمان حضور در مصر به پایان رسیده است ، بر عهده داشت. این جلسه با حضور: احمد کمالی ، معاون وزیر برنامه ریزی و توسعه اقتصادی ؛ امیرا توادروس ، مدیر مرکز جمعیتی ؛ و سفیر حازم حیرات ، مدیر دفتر همکاری های بین المللی وزارت.

ال سعید قدردانی وزارت از تلاش های بودیروزا در طول مأموریت 2016 خود در قاهره برای گسترش برنامه ها و برنامه های برنامه ریزی خانواده و توانمند سازی UNFPA برای جوانان در مصر را ابراز داشت. وی همچنین برای وی در انتصاب آینده خود در دفتر صندوق UNFPA در افغانستان آرزوی موفقیت کرد.

وزیر با اشاره به این فعالیت های مربوط به بومی سازی اهداف توسعه پایدار ، بر اهمیت فعالیت های انجام شده توسط وزارتخانه با همکاری UNFPA تأکید کرد.

وی خاطرنشان کرد که دولت یک استراتژی جامع تنظیم خانواده مبتنی بر توانمند سازی اقتصادی زنان ، کاهش نیازهای برآورده نشده زنان در روش تنظیم خانواده و افزایش آگاهی شهروندان از مفاهیم اساسی جمعیت دارد.

علاوه بر این ، دولت مصر به دنبال ایجاد یک پایگاه داده یکپارچه از خدمات تنظیم خانواده و ایجاد چارچوب قانونی و نظارتی برای سیاست های کنترل رشد جمعیت است.

آل سعید در قدردانی از تلاش های وی برای بهبود همکاری ها با مصر در سال های اخیر ، بودیروزا را به سپر وزارت برنامه ریزی و توسعه اقتصادی اعطا کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *