وزیر برنامه ریزی 49 میلیون EGP برای ساخت یک بندر رودخانه در کاخ محمد علی اختصاص داده است

[ad_1]

وزیر برنامه ریزی و توسعه اقتصادی مصر ، هلا السعید ، بودجه 49 میلیون EGP را برای ساخت یک پل پیاده و بندر در رودخانه کورنیش ، روبروی کاخ محمد علی قاهره تصویب کرده است.

بودجه به عنوان بخشی از برنامه سال مالی (FY) 2020/21 تأمین می شود و در اختیار شورای عالی آثار باستانی قرار می گیرد که تحت نظارت وزارت گردشگری و آثار باستانی فعالیت می کند. با توجه به توسعه ای که هم اکنون در کاخ محمد علی در حال انجام است ، تصویب شد.

ال سعید به تلاش های وزارت خود برای ارائه پشتیبانی لازم از پروژه های ملی و تاریخی اشاره کرد. بودجه کاخ محمد علی با اجرای دستورات رئیس جمهور عبدالفتاح السیسی در طی کنفرانسی در مورد موزه بزرگ مصر (GEM) تأمین شد.

یکی از تصمیمات این کنفرانس ایجاد یک مارینا رودخانه کورنیش در مقابل کاخ محمد علی در شوبرا برای کمک به حمل و نقل بازدید کنندگان و جلوگیری از ازدحام بود.

السید با اشاره به علاقه دولت به مرمت آثار تاریخی ، اظهار داشت: این پروژه تفریحی دریایی بخشی از یک پروژه بزرگ به نام “مرمت آثار باستانی اسلامی و قبطی” است.

وزیر افزود که 100 میلیون EGP به پروژه مرمت کاخ محمد علی اختصاص یافته و سپس با 7 میلیون EGP تقویت شده است. این بدان معنی است که کل مبلغ مصوب برای پروژه 12 میلیون EGP در برنامه FY 2021/2020 است.

شایان ذکر است که فرمان ریاست جمهوری 467 پوند برای سال 2020 1050 متر مکعب زمین را به نفع شورای عالی آثار باستانی توزیع می کند. منطقه ای که از عنوان قبلی خود به عنوان زمینی که برای احیای کشاورزی تعیین شده است ، منتقل شده است ، در ساخت لنگر قایق های کورنیش استفاده خواهد شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *