وزیر برنامه ریزی 50 میلیون EGP را تصویب می کند تا ابتکار سازنده دیجیتال را در مصر آغاز کند

[ad_1]

وزیر برنامه ریزی و توسعه اقتصادی مصر ، هلا السعید ، 50 میلیون بودجه EGP را تأیید کرده است که برای راه اندازی طرح دیجیتال مصر سازندگان تأسیس می شود.

بودجه مصوب در اجرای بخشنامه های رهبری سیاسی مصر از برنامه سال مالی (FY) 2020/21 در اختیار وزارت ارتباطات و اطلاعات و فناوری قرار خواهد گرفت.

السید گفت که این کشور به عنوان بخشی از روند تحول دیجیتال و افزایش سرمایه گذاری در این زمینه ، به تقویت بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات اهمیت زیادی می دهد.

وزیر همچنین گفت که حجم سرمایه گذاری های هدایت شده به بخش ارتباطات از راه دور در برنامه سال مالی 2020/21 بالغ بر 10 میلیارد EGP است که 300 درصد افزایش دارد.

السید تأکید کرد که وزارت او در تلاش است تا از ابتکاراتی که در درجه اول ایجاد توانایی ها و افزایش صلاحیت های مردم مصر است ، حمایت کند. این یکی از اهداف اصلی دستیابی به توسعه پایدار کلی و واقعی در حمایت از اهداف چشم انداز مصر 2030 است.

همچنین به راهنمایی ابتکاراتی برای ترویج ایده تحول دیجیتال که این کشور به دنبال دستیابی به آن برای ساخت مصر دیجیتال است ، کمک می کند.

السید گفت ابتکار عمل برای سازندگان دیجیتال مصری توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز شده و در جریان افتتاح برخی از امکانات آموزشی در سپتامبر 2020 توسط رئیس جمهور عبدالفتاح السیسی اعلام شد.

این طرح بخشی از پروژه “ساختن مردم مصر” است و هدف آن قادر ساختن نسل بعدی دانش آموختگان مصری است.

السید گفت این طرح کمک هزینه ای رایگان است که هر ساله به 1000 دانشجوی ممتاز از رشته های مهندسی و علوم کامپیوتر ، الکترونیک ، ارتباطات یا پزشکی و کالج های علوم ورزشی ارائه می شود.

در پایان دوره بورس تحصیلی و فارغ التحصیلی دانشجویان در پروژه های دیپلم ، یک سیستم نظارت معرفی خواهد شد.

پس از دریافت کلیه گواهینامه های فوق ، فارغ التحصیلان در بالاترین سطح برای کار در پروژه های تحول دیجیتال و پشتیبانی از ساخت مصر دیجیتال واجد شرایط هستند. آنها همچنین می توانند با شرکت های بزرگ فناوری مصری و بین المللی و همچنین در تحقیق و توسعه در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات کار کنند.

دانشجویان با توجه به شرایط و معیارهای خاص پذیرش انتخاب می شوند تا آماده سازی آنها به عنوان کارمند در چندین زمینه ، از جمله: هوش مصنوعی (AI) ؛ حفاظت از فضای مجازی رباتیک و اتوماسیون؛ و هنرهای دیجیتال.

آنها در یک برنامه آموزش مهارتهای مدیریت و مدیریت ثبت نام خواهند شد تا رهبران واجد شرایط را برای خدمت در ارگانهای مسئول تبدیل مصر به یک کشور درجه یک دیجیتال آماده کنند.

این کار از طریق استفاده از آخرین فن آوری در فرآیند یادگیری و از طریق حضور دانشجویان در یک دانشگاه پیشرفته که با توانایی های آن با جدیدترین دانشگاه های هوشمند مطابقت دارد انجام خواهد شد.

این ابتکار با همکاری چندین دانشگاه بین المللی متخصص در زمینه های فنی و شرکت های بین المللی فعال در زمینه فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی یا توسعه مهارت های رهبری یا زبان انجام می شود ، زیرا این دانشگاه های بین المللی مدرک کارشناسی ارشد اعطا می کنند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *