وزیر تجارت مصر ، وزرای سودان در مورد تقویت تجارت دوجانبه گفتگو کردند

[ad_1]

وزیر تجارت و صنعت Nevine Game مصر با وزیران سودانی در خارطوم دیدار و در مورد تقویت تجارت بین دو کشور گفتگو کرد.

در طول این دیدار ، گاما حمایت کامل اقتصادی مصر از سودان را در دوره گذار تأیید کرد.

وزیر همچنین گفت که جامعه تجارت مصر از ایجاد مشارکت با همتای سودانی خود استقبال می کند. این کار در راستای پروژه های صنعتی و زیربنایی انجام می شود که سودان در دوره بعدی هدف قرار داده است.

وی گفت که گفتگوها با وزرا بر توسعه منطقه صنعتی مصر در سودان متمرکز است. مطالعه امکان سنجی برای منطقه به اتمام رسیده و هماهنگی با طرف سودانی در حال انجام است تا در دوره نزدیک بعدی این مسئله حل شود.

وزیر همچنین از طرف سودانی خواست جلسات کمیته مشترک تجارت را در قاهره برگزار کند تا در مورد کلیه مسائل فنی مربوط به جریان تجارت بین دو کشور گفتگو کند.

دو طرف در مورد راه های سودانی برای تمدید مجوزهای لازم برای یک مرکز خرید مصر گفتگو کردند. این پروژه در تأمین نیازهای بازار سودان با قیمت پایین تر از واردات این محصولات از بازارهای دیگر که از نظر هزینه و زمان بیشتر هستند ، کمک خواهد کرد.

گاما گفت که او با هاشم ابناف وزیر فدرال زیرساخت و حمل و نقل سودان در مورد امکان شرکت های بخش خصوصی مصر برای شرکت در توسعه یک مثلث در اطراف پایتخت سودان گفتگو کرده است. بحث در مورد توسعه روابط مشترک بین مصر و سودان در زمینه زیرساخت ها و حمل و نقل صورت گرفت.

این پروژه مناطق خارطوم ، عمدورمان و بحری را شامل می شود و شامل آسفالت مجدد جاده ها ، ساخت چندین پل و بازسازی شبکه های فاضلاب است.

گاما افزود مصر می تواند نیازهای لازم برای اجرای این پروژه ها را در سودان تأمین کند. این امر علاوه بر افتتاح مناطقی که شرکتهای مصری می توانند سایر پروژه های ساختمانی را در سودان اجرا کنند ، در افزایش صادرات مصر به بازار سودان منعکس خواهد شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *