وزیر دارایی ، مصر منتظر حداکثر فعالیت سرمایه گذاری ایالات متحده است

[ad_1]

محمد مائیت ، وزیر دارایی مصر ، تمایل دولت مصر را برای به حداکثر رساندن فعالیت سرمایه گذاری شرکت های آمریکایی در این کشور ابراز داشت.

مائیت گفت که این امر تضمین می کند که بخش تجارت ایالات متحده نقش بیشتری در پروژه های عمده توسعه مصر در مناطق مختلف کشور بازی می کند. هدف این است که از فرصت های امیدوار کننده اقتصاد مصر استفاده شود.

سخنرانی وزیر در هنگام ملاقات با استفان منوچین ، وزیر خزانه داری ایالات متحده ، هنگامی که وزیر امور خارجه سفر خود را به مصر آغاز کرد ، انجام شد. در این جلسه هیأتی همراه با منوچین و همچنین: Ehab Abo Eish ، معاون وزیر دارایی در خزانه داری ، حضور داشتند. شرین الشرکاوی ، دستیار وزیر در امور اقتصادی ؛ یومنا خاتاب ، دستیار وزیر سیاست مالی و دعا حمدی ، سرپرست روابط خارجی.

هیئت همراه وزیر خزانه داری آمریکا در سفر به مصر شامل: جاناتان کوهن ، سفیر ایالات متحده در قاهره ؛ جاستین مورسکی ، معاون وزیر خزانه داری ایالات متحده ؛ زاخاری مکنتی ، معاون رئیس ستاد وزارت خزانه داری ایالات متحده ؛ و آدام لریک مشاور وزیر خزانه داری آمریکا.

طبق بیانیه روز چهارشنبه وزارت دارایی ، مائیت به منوچین و هیئت همراه گفت که این فرصت ها در سایه تلاش های مثمر ثمر برای ایجاد ساختار قانونگذاری و نهادی حاصل می شود. آنها برای جلب سرمایه گذاری خارجی بیشتر طراحی شده اند.

مائیت گفت: ما آمادگی داریم که هرگونه مانع را برای افزایش سرمایه گذاری شرکت های آمریکایی در مصر برطرف کنیم ، به خصوص که مصر به عنوان یک مرکز منطقه ای برای رشد شرکت ها در خاورمیانه و آفریقا واجد شرایط است.

وزیر به هیئت آمریکایی اطمینان داد که مصر به منظور دستیابی به توسعه پایدار و بهبود استانداردهای زندگی به سمت اصلاحات جامع حرکت خواهد کرد.

وی به توسعه روابط استراتژیک مصر و آمریکا در چارچوب احترام متقابل و منافع مشترک دو کشور دوست در زمینه های مختلف اشاره کرد. این امر به ویژه در سطح اقتصادی اتفاق می افتد ، زیرا ایالات متحده یکی از بزرگترین شرکای تجاری در مصر است.

مائیت به تلاش های دولت مصر برای تقویت همکاری اقتصادی متقابل اشاره کرد که به تقویت تجارت و سرمایه گذاری کمک می کند.

در این دیدار ، مایت به اهمیت تلاش های مشترک جامعه جهانی و همکاری مشترک مداوم بین مصر و ایالات متحده برای تضعیف تهدید تروریسم و ​​جلوگیری از حمایت از سازمان های خود اشاره کرد.

وزیر در مورد موفقیت برنامه اصلاحات اقتصادی مصر برای سال 2016-2019 و تأثیر این موفقیت در مقاومت اقتصاد مصر در مبارزه با بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) صحبت کرد.

وی نتایج بدست آمده توسط اقتصاد مصر را مورد تأکید برخی از نهادهای بین المللی قرار داد و همچنین بودجه هایی را تصویب کرد که از شدت همه گیری می کاهد.

مائیت گفت که در ابتدای همه گیری ، دولت ابتکار عمل را تأمین کرده تا یک میلیارد EGP به وزارت بهداشت برای تأمین نیازهای اساسی پیشگیری از ابتلا ارائه دهد.

در ابتدای موج دوم ، دولت همچنین 1 میلیارد EGP دیگر را نیز آغاز كرد و كل بودجه اضافی موجود را برای حمایت از بخش بهداشت در مصر از ابتدای همه گیری تا 14.4 میلیارد EGP فراهم كرد.

وزیر اشاره به تلاش های دولت برای حمایت از بخش گردشگری مصر برای مقاومت در برابر اثرات همه گیر و اطمینان از اینكه مصر می تواند جهانگردی جهانی را در دوران پسا همه گیر سازی جذب كند ، ارائه كرد.

وی اشاره کرد که 3.2 میلیارد یورو برای این منظور در سال مالی (FY) 2020/21 برای حمایت از بخشهای گردشگری و فرهنگ و 3 میلیارد EGP برای بخش هواپیمایی کشوری اختصاص داده شده است. وی همچنین گفت که دوره جولای تا نوامبر 2020 در مقایسه با مدت مشابه در سال مالی 2019/20 شاهد افزایش 13.8 درصدی در کل درآمد عمومی دولت بوده است.

مائیت افزود که مازاد اولیه 0.1٪ تولید ناخالص داخلی در همین مدت به دست آمد. در همان زمان ، کسری بودجه عمومی از 4.1٪ در سال مالی 2016/17 به 3.6٪ در سال مالی 2019/20 و 3.2٪ در دوره جولای تا نوامبر 2020 کاهش یافت.

طبق گفته JP Morgan ، مصر تنها کشور در منطقه خاورمیانه و آفریقا (MEA) است که چرخه سالانه بررسی رتبه بندی اعتباری و حفظ اطمینان سه موسسه رتبه بندی بین المللی Standard & Poor’s ، Moody و Fitch را با موفقیت به پایان رسانده است. در یک دوره دشوار برای اقتصاد جهانی.

وی خاطرنشان کرد که رتبه بندی و اعتبار اعتباری مصر با چشم انداز پایدار تنظیم شده است. در آخرین گزارش خود ، استاندارد اند پورز برای دومین بار در مدت شش ماه رتبه اعتباری مصر را به دو صورت محلی و ارزی حفظ کرده است. این آژانس افزود که چشم انداز اقتصاد مصر پایدار است.

مائیت گفت که دولت با موضع قوی تری نسبت به دو سال پیش وارد همه گیری شده و تأیید می کند که در مسیر صحیح قرار دارد. وی خاطرنشان كرد كه دستیابی به اهداف مالی و اقتصادی قبل از بحران ویروس كرونا ، دولت را به جلو راند.

وی افزود: طبق صندوق بین المللی پول (IMF) ، مصر تنها کشوری است که در سال مالی جاری به رشد اقتصادی مثبت در منطقه خاورمیانه و آفریقای شمالی (MENA) دست خواهد یافت. صندوق بین المللی پول انتظار دارد اقتصاد مصر بهبودی سریع در میان مدت و افزایش نرخ رشد بیش از 5٪ را تجربه کند.

همچنین پیش بینی می شود که میزان کل کسری تولید ناخالص داخلی در سال مالی 2022/23 به 5/1 درصد و در سال مالی 25/2024 به 4/4 درصد کاهش یابد. مائیت گفت ، این نشان دهنده توانایی سیاست های مالی مصر در برخورد مثبت و م withثر با متغیرهای محلی و بین المللی است.

در بیانیه ای از وزارت دارایی آمده است که مانچین موفقیت برنامه اصلاح اقتصادی مصر را تحسین می کند ، برنامه ای که به گفته وی به تقویت ساختار اقتصاد مصر کمک کرده است. وزیر خزانه داری آمریکا همچنین گفت که این برنامه به کنترل همه گیری کمک می کند.

وی همچنین گفت که این یک تجربه مهم و منحصر به فرد است که به اقتصاد مصر قدرت و مقاومت در برابر بحران ها و چالش ها را داده است.

مانوچین از آرزوی مائیت برای انتقال تجربیات خود در زمینه اصلاحات اقتصادی به کشورهای همسایه به گونه ای استقبال می کند که به ایجاد پایه های توسعه جامع و پایدار کمک کند.

وی گفت: ایالات متحده منتظر تعمیق مشارکت اقتصادی خود با مصر است به گونه ای که سرمایه گذاری کشور خود را در مصر افزایش دهد. وزیر امور خارجه ایالات متحده تأکید کرد که مصر از آب و هوای جذاب و زیرساخت های قوی برخوردار است.

منوچین گفت: “ما منتظر تقویت همکاری های مشترک دو جانبه در مبارزه با عملیات پولشویی هستیم که اقتصاد جهانی را تهدید می کند ، به خصوص که این عملیات های غیرقانونی شامل حمایت از سازمان های تروریستی و سایر انواع جرایم سازمان یافته است.”

وی افزود که انتظار دارد شرایط اقتصادی جهانی به تدریج بهبود یابد و پیش بینی می کند اقتصاد مصر پس از معرفی واکسن های ویروس کرونا ، بازدهی خوبی داشته باشد.

سفیر کوهن به نوبه خود بر تمایل کشورش برای تقویت همکاری اقتصادی بین دو کشور و جذب بیشتر شرکت ها و سرمایه گذاری های آمریکایی برای گسترش فعالیت های اقتصادی خود در بازار مصر تأکید کرد.

وی تأكید كرد كه این امر به ویژه با توجه به موفقیت برنامه اصلاح اقتصادی دولت مصر در بهبود فضای سرمایه گذاری ، بسیار مهم خواهد بود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *