وزیر فرهنگ برگزیدگان سیزدهمین جشنواره ملی تئاتر را معرفی کرد

[ad_1]

ایناس عبدالدیم وزیر فرهنگ مصر روز شنبه سیزدهم به پایان رسیدشما جشنواره ملی تئاتر ، ضمن اعلام برندگان مسابقات.

عبدالدیم در خلال سخنرانی خود ، با وجود چالش های ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) ، از پایان جشنواره ابراز خوشحالی کرد.

وی گفت که امسال این جشنواره از طریق سمینارها و سمینارهای مختلف توانسته است نقش آموزشی خود را ایفا کند. این علاوه بر ایجاد یک وب سایت برای مستند کردن نسخه فعلی و همچنین نسخه قبلی است. تاکنون ، این وب سایت 250،000 بازدید کننده را به خود جلب کرده است.

عبدالدیم اعلام کرد که دوره بعدی جشنواره ملی تئاتر به نویسنده مصری اختصاص خواهد داشت و نمایش های شرکت کننده به نمایشنامه نویسان خلاق محدود می شوند.

مراسم اختتامیه محدود به جوایز و سخنرانی های رئیس جمهور و هیئت داوران جشنواره بود و شامل اعلام جوایز در تئاتر بزرگ اپرای قاهره بود.

جایزه اول با نمایشی به نام برنده شد افره ال کوباکه جوایز زیادی از جمله بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر را از آن خود کرده است.

بازی هیولاهای شیشه ای همچنین موفق به کسب مقام دوم بهترین بازی و بهترین طراحی تئاتر شد.

یوسف اسماعیل ، رئیس جشنواره گفت ، انتشار به دلیل چالش های ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا ، در یک مرحله حساس قرار دارد. با وجود چالش ها ، او هنوز هم تعداد زیادی از هنرمندان با استعداد و خلاق را به شرکت در جشنواره تشویق می کند.

وی افزود که این نشریه تعداد زیادی کارگاه از جمله کارگاه های آرایش و نویسندگی را ارائه داده است.

سیزدهمین دوره جشنواره از 20 دسامبر سال 2020 آغاز شده و به افتخار بازیگر پیشکسوت مصری محمود یاسین که در تولیدات مختلف تئاتر ، تلویزیون و فیلم شرکت می کند برگزار شد. یاسین در اکتبر سال 2020 درگذشت.

این جشنواره با بزرگداشت 150 سال تئاتر مصر ، علاوه بر طیف گسترده ای از اجراهای بزرگداشت نام های مشهور و تاریخ غنی تئاتر مصر ، جشن های متعددی را برگزار کرد.

این نمایش ها در نسخه 2020 توسط گروه های مختلف ، متخصصان و آماتورها از جمله تئاتر دانشگاه اجرا شده است. بخش تولید فرهنگی همچنین پنج نمایش در طول جشنواره ارائه داد که هر یک از آنها دو بار با ورود رایگان ارائه شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *