وزیر کشاورزی 59.5 میلیون EGP را برای تأمین مالی توسعه 42 مرکز جمع آوری شیر تصویب کرد

[ad_1]

وزیر کشاورزی و احیای زمین مصر ElSayed ElKosayer 59.5 میلیون EGP را برای تأمین اعتبار توسعه 42 مرکز جمع آوری شیر در 6 استان تصویب کرده است.

بودجه از طریق بانک کشاورزی مصر (ABE) تأمین می شود و برای راه اندازی ، توسعه و افزایش کارایی و بهره برداری از 42 مرکز جمع آوری شیر استفاده می شود.

الكوزایر گفت كه مراكز جمع آوری شیر شركتهای كوچك و متوسط ​​(SME) نامیده می شوند كه از ابتكار بانک مرکزی مصر (CBE) كه نرخ سود 5٪ را ارائه می دهد ، بهره می برند.

صاحبان مراکز جمع آوری شیر نیز از شرط قانونی تأمین اعتبار معاف هستند. آنها همچنین از ایجاد مراکز جدید جمع آوری شیر در مکانهایی که کشاورزان کوچک و دامداران در آنها مستقر هستند معاف هستند.

الكوسایر بر تمایل وزارت خود برای افزایش كارایی و توسعه مراكز جمع آوری شیر موجود از طریق وامهای بانكی نرم تأكید كرد.

این مطابق با مشخصات استاندارد است تا با استانداردهای جهانی مطابقت داشته باشد ، که منجر به تولید لبنیات تازه و با کیفیت برای مصرف یا فرآوری می شود.

این اقدام همچنین با هدف گشودن افق های جدید برای صادرات فرآورده های لبنی از مصر به خارج از کشور انجام می شود که منجر به بهبود تولید لبنیات برای کشاورزان کوچک می شود ، به ویژه از آنجا که مراکز جمع آوری لبنیات مراکز خرده فروشی برای بازارهای کوچک هستند. احشام لبنیاتی.

مصطفی ال صیاد معاون امور زراعت در امور دام ، شیلات و طیور گفت که کمیته فنی برای ارزیابی مراکز جمع آوری شیر صحرایی در محل و تعیین نیازهای توسعه هر مرکز تشکیل شده است. مراکز گزارش فنی خود را برای تصمیم گیری در مورد تأیید اعتبار لازم پس از اتمام مطالعات اعتبار توسط بانک های تأمین مالی ، به کمیته هماهنگی ارائه می دهند.

الصیاد بر اهمیت راه اندازی مراکز جمع آوری لبنیات در استانهای مصر علیا ، که دارای تراکم دام بالا هستند اما مراکز جمع آوری لبنیات ندارند ، تأکید کرد.

وی افزود که وزارت زراعت و احیای زمین و وزارت تولیدات نظامی در حال هماهنگی برای تهیه تجهیزات لازم به مراکز جمع آوری لبنیات هستند. وی خاطرنشان کرد که این یک صنعت ملی است که با کیفیت بالا و قیمت های بهتر مشخص می شود.

تارک سلیمان ، رئیس بخش توسعه ثروت دام و طیور در وزارت زراعت ، گفت که وزیر الكوزیر با راه اندازی 10 مركز جدید موافقت كرده است. آنها مطابق مشخصات استاندارد برای خدمت به پرورش دهندگان کوچک و تولید کنندگان شیر به وزارت متصل می شوند و به عنوان الگوهایی برای بخش خصوصی عمل می کنند.

این مراکز قرار است علاوه بر دو مرکز در فیوم و کافر الشیخ در استانهای Sohag ، Asiut ، Minya ، South Sinai ، Garbeya ، Beheira واقع شوند.

بخش توسعه دام و طیور از صاحبان مراکز جمع آوری لبنیات می خواهد تا از فرصت های بودجه موجود که توسط دولت فراهم شده استفاده کنند. این به آنها کمک می کند تا مطابق مشخصات استاندارد مراکز خود را توسعه داده و افزایش دهند.

این ابتکار را می توان با شماره واتس اپ (01558626681 – 01558626682) دریافت کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *