وزیر کشور GNA لیبی یک کارزار امنیتی در طرابلس آغاز کرده است

[ad_1]

خبرگزاری نوا ایتالیا گزارش داد ، فاتی باشاگا ، وزیر داخلی لیبی برای موافقت ملی (GNA) ، از یک کارزار امنیتی جدید برای “مبارزه با جرایم سازمان یافته و فروشندگان مواد مخدر” در طرابلس خبر داده است.

نوا افزود ، در اظهارات مطبوعاتی ، بشاگا گفت که برنامه مبارزات توسط رئیس ستاد GNA در منطقه نظامی غرب تهیه شده است.

وی با بیان اینکه آنها از حمایت بین المللی برای این کارزار درخواست کرده اند ، افزود که تعدادی از کشورها از این عملیات حمایت خواهند کرد.

با این حال ، گزارش شده است که وزارت دفاع GNA هرگونه هماهنگی با وزارت کشور و همچنین هرگونه دانش در مورد این کارزار را انکار می کند.

وی افزود که نه وزارت دفاع و نه فرماندهان مستقر در مناطق نظامی غربی و طرابلس از این هماهنگی یا کارزار مطلع نشده اند.

وزارت دفاع گفت هدف اصلی آن “محافظت از لیبی با متحد کردن تلاش های سرویس های امنیتی و نهادهای نظامی در مبارزه با تروریسم و ​​مبارزه با افراط گرایی ، قاچاق انسان و جرایم سازمان یافته است.”

جمعه گذشته ، فایس السراج ، نخست وزیر GNA به پایتخت ایتالیا ، رم سفر کرد و در آنجا با جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا دیدار کرد.

نوا گفت ، ترکیه بعداً یک هیئت امنیتی ارشد را که شامل السراج ، وزیر دفاع وی و رهبران شبه نظامیان لیبی بود ، پذیرفت.

در اوایل این ماه ، آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار یک گروه نظارتی شد.

این گروه شامل سربازان غیرنظامی و بازنشسته گروه های منطقه ای مانند اتحادیه آفریقا (AU) ، اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) و اتحادیه عرب خواهد بود. وی آتش بس شکننده در لیبی را که در ماه اکتبر بین طرف های رقیب توافق شد و در هفته های اخیر به طور گسترده نادیده گرفته شده است ، مشاهده خواهد کرد.

طبق پیشنهاد گوترش ، ناظران در یک قسمت مثلثی لیبی ، حوالی سرت متمرکز می شوند ، و از آنجا به سایر مناطق کشور گسترش می یابد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *