ویلیام ، هری بی بی سی را به خاطر مصاحبه “تقلبی” پرنسس دیانا “پانوراما” با مارتین بشیر محکوم کرد

[ad_1]

لندن – شاهزاده ویلیام و برادرش شاهزاده هری روز پنجشنبه با انتقاد از بی بی سی و رسانه های انگلیس به دلیل رفتارهای غیراخلاقی ، پس از تحقیقات به این نتیجه رسیدند که یکی از روزنامه نگاران اپراتور تلویزیون با استفاده از “رفتار متقلبانه” ، برای تهیه مواد منفجره پرنسس دیانا مصاحبه تلویزیونی در سال 1995.

شرایط مربوط به مصاحبه بیش از 20 سال پیش پس از ابراز شکایت مجدد برادر دایانا ، چارلز اسپنسر ، مبنی بر استفاده روزنامه نگار مارتین بشیر از اسناد جعلی و سایر روشهای غیر صادقانه برای ترغیب دیانا به قبول مصاحبه ، آشکار شد.

بی بی سی در ماه نوامبر یک قاضی ارشد بازنشسته را منصوب کرد تا در این مورد تحقیق کند. یک گزارش تحقیق روز پنجشنبه گفت که بشیر با تمسخر بیانیه های جعلی بانکی و نشان دادن آنها به چارلز اسپنسر برای دسترسی به شاهزاده خانم ، کلاهبرداری کرده و قوانین BBC را نقض کرده است.

این گزارش همچنین از بی بی سی به دلیل پنهان کاری آنچه درمورد اقدامات بشیر می داند انتقاد کرد و گفت که تحقیقات خود شرکت در این مورد با استانداردهای عادی صداقت و شفافیت مطابقت ندارد.

ویلیام 38 ساله در بیانیه ای گفت که شکست های بی بی سی به وخامت ازدواج والدین وی کمک کرده و احساس پارانویا را به دیانا بدتر کرده است.

وی گفت: “مصاحبه سهم عمده ای در روابط والدین من داشت و از آن زمان به تعداد بی شماری دیگر آسیب رسانده است.” “ناراحتی وصف ناپذیر از این واقعیت ناشی می شود که شکست های بی بی سی به طور قابل توجهی به ترس ، پارانویا و انزوای او کمک کرده است ، که از سالهای اخیر با او به خاطر دارم.”

در مصاحبه ، یک قاشق بزرگ برای بشیر ، دیانا کاملا گفت که “ما در این ازدواج سه نفر بودیم” – اشاره به رابطه پرنس چارلز با کامیلا پارکر-بولز. میلیون ها نفر گزارش صریح او از ازدواج ناموفق خود با چارلز را دیده اند و موج های ناگهانی را از طریق سلطنت برانگیخته اند.

ویلیام ادعا می کند که “روش متقلبانه گرفتن مصاحبه به طور قابل توجهی بر گفته مادرم تأثیر گذاشت.” وی در ادامه گفت اگر بی بی سی این نگرانی را که برای اولین بار در سال 1995 مطرح شد ، بررسی می کرد “می دانست که او فریب خورده است”.

در همین حال ، هری گفت این مسئله بزرگتر از فقط بی بی سی بود – و “در نهایت موج فرهنگ بهره برداری و اقدامات غیراخلاقی جان او را گرفت”.

وی نوشت: “از کسانی که به نوعی مسئولیت پذیرفته اند ، از داشتن آن متشکرم. این اولین قدم به سوی عدالت و حقیقت است.” “اما آنچه من را به شدت نگران می کند این است که روشهایی از این قبیل – و حتی بدتر از آن – هنوز هم امروزه گسترده هستند.”

از زمانی که هری از وظایف سلطنتی بازنشسته شد و سال گذشته با خانواده اش به ایالات متحده رفت ، روابط این دو برادر متشنج شد. اما هر دو یک رابطه دشوار مادام العمر را با رسانه ها در میان گذاشته اند و اظهارات روز پنجشنبه موافقت شد که همزمان منتشر شود.

رییس جمهور بی بی سی ریچارد شارپ گفت که این شرکت یافته های تحقیق را پذیرفت و افزود: “شکست های غیرقابل قبول وجود داشته است”. اپراتور تلویزیون برای عذرخواهی از خانواده سلطنتی نامه نوشت.

بشیر ، که سردبیر مذهب BBC News بود ، هفته گذشته به دلایل بهداشتی شرکت را ترک کرد. این روزنامه نگار 58 ساله به دلیل عوارض مربوط به COVID-19 به شدت بیمار شد.

وی در بیانیه ای اظهار داشت که از جعل اظهارات بانکی بسیار پشیمان است و آن را “یک کار احمقانه” خواند. اما وی افزود كه معتقد است كه “برای شخص شخصی پرنسس دیانا مهم نیست كه در مصاحبه شركت كند.”

اسپنسر ادعا می کند که بشیر اسناد بانکی جعلی مربوط به منشی خصوصی سابق خواهرش و یکی دیگر از اعضای سابق خانواده سلطنتی را به وی نشان داده است که به دروغ گفته می شود به مردم پول داده می شود تا شاهزاده خانم را تحت نظر داشته باشند.

وی بشیر را متهم کرد که برای جلب اعتماد خود در معرفی دیانا به روزنامه نگار از اسناد استفاده کرده است. وی همچنین ادعا می کند که بشیر داستانهایی را در مورد خانواده سلطنتی ابداع کرد تا باور دیانا مبنی بر توطئه ای علیه وی را تقویت کند.

به عنوان بخشی از تحقیقات اخیر ، یادداشت نوشته شده توسط دیانا در دسامبر 1995 برای اولین بار منتشر شد. در این یادداشت آمده است که او با مصاحبه بی بی سی “بدون هیچ گونه فشار بیجا” موافقت کرده و “او از این موضوع پشیمان نیست”.

جان بیرت ، مدیرکل بی بی سی ، در جریان مصاحبه بشیر را “خبرنگار متقلبی” خواند که “روایت پیچیده ، مفصل اما کاملاً غیر واقعی از روابط خود با کنت اسپنسر و پرنسس دیانا را اختراع کرد.

وی گفت: “این یک لکه تکان دهنده بر تعهد پایدار بی بی سی به روزنامه نگاری صادقانه است ؛ و جای تأسف فراوان دارد که 25 سال طول می کشد تا حقیقت کامل آشکار شود.”

دیانا در سال 1996 از چارلز جدا شد و در سال 1997 در حالی که تحت تعقیب پاپاراتزی بود در یک تصادف اتومبیل در پاریس درگذشت. چارلز ، وارث تاج و تخت ، در سال 2005 با کامیلا ، که اکنون دوشس کرن وال است ، ازدواج کرد.

مارک استیونز ، وکیل رسانه ای ، از شرکت حقوقی هوارد کندی ، که در این ماجرا دخیل نبود ، گفت: “در اکثر سازمان ها ، پلیس باید فراخوانده شود تا ببیند آیا مارتین بشیر باید به دلیل جعل محاکمه می شد یا او بلافاصله به دلیل کلاهبرداری اخراج می شد. گفت ، مورد. “در عوض ، بی بی سی او را خبرنگار مذهبی خود قرار داد.”

وی افزود ، این گزارش که روز پنجشنبه منتشر شد ، به این معنی است که بی بی سی تحت نظارت بیشتر مردم قرار خواهد گرفت.

حق چاپ © 2021 توسط آسوشیتدپرس. کلیه حقوق محفوظ است[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *