پارلمان لیبی اعزام نماینده خود به ترکیه “برای اجرای دستورات” را تکذیب کرد

[ad_1]

در بیانیه ای که روز شنبه منتشر شد ، آگویلا صالح ، رئیس مجلس لیبی ، فرستادن نماینده خود به ترکیه “برای گدایی و اجرای دستورات” را انكار كرد.

صالح گفت مجلس نمایندگان “[does] آنها از ترکیه یا شخص دیگری دستور دریافت نمی کنند “و افزود که آنها” برای ثبات و امنیت لیبی “تلاش می کنند.

وی گفت: “هیچ چیز برای پنهان کردن وجود ندارد.” “منافع مردم لیبی بیش از همه ملاحظات است و امنیت و ثبات لیبی هدف ما است.”

وی افزود که آنها هرگز از همکاری با کشورهای فعال در حل بحران لیبی برای دستیابی به ثبات و امنیت دریغ نخواهند کرد.

در بیانیه آمده است که اظهارات صالح در پاسخ به سخنان یکی از اعضای پارلمان حزب حاکم ترکیه است که می گوید رئیس جمهور “نماینده شخصی خود را به آنکارا فرستاده تا التماس کند و دستورات را اجرا کند”.

به گزارش العربي ، گزارش ها حاكي از آن است كه روز جمعه جلسه اي در آنكارا برگزار شد كه شامل احزابي از طرابلس براي بحث در مورد موضوع جناح هاي مسلح در پايتخت ليبي بود. گزارش ها حاکی از آن است که هیئتی از قانون گذاران لیبیایی با مقامات ترکیه دیدار کرده اند.

این امر به موازات سفر نخست وزیر دولت توافق ملی (GNA) فیس السراج جمعه گذشته در پایتخت ایتالیا در رم قبل از سفر وی به ترکیه صورت گرفت. نخست وزیر ایتالیا جوزپه کونته در سفر به رم با السراج دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری نوا ایتالیا ، ترکیه جلسه امنیتی سطح بالایی را با حضور وزیر دفاع السراج و رهبران شبه نظامیان لیبی دریافت کرده است ، که بیشتر آنها اهل شهر Misrata در شمال غربی هستند.

در اوایل این ماه ، دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش خواستار یک گروه نظارتی شد تا غیرنظامیان و سربازان بازنشسته گروه های منطقه ای مانند اتحادیه آفریقا (اتحادیه اروپا) ، اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) و اتحادیه عرب را نیز شامل شود.

این گروه آتش بس شکننده در لیبی را که در ماه اکتبر بین طرف های رقیب توافق شده بود و طی هفته های اخیر به طور گسترده نادیده گرفته شده است ، زیر نظر خواهد گرفت.

استفانی ویلیامز ، نماینده ویژه سازمان ملل در ماه دسامبر گفت که در حال حاضر 20،000 جنگنده خارجی در لیبی زندگی می کنند.

ویلیامز افزود که مبارزان “یک بحران جدی” و “نقض تکان دهنده ای از حاکمیت لیبی” بودند.

توافقنامه آتش بس دائمی و کامل که توسط احزاب رقیب لیبی در اکتبر گذشته امضا شد ، پیش بینی می کند که همه واحدهای نظامی و گروه های مسلح در جبهه ها به اردوگاه های خود بازگردند.

همچنین پیش بینی می کند که این امر با خروج همه مزدوران و جنگجویان خارجی از تمام سرزمین های لیبی ، چه از طریق زمینی ، هوایی یا دریایی ، طبق حداکثر مدت سه ماه ، مطابق با سازمان ملل همراه باشد.

با این حال ، هیچ یک از کشورهای رقیب نیروهای خود را از خط مقدم خارج نکرده اند ، زیرا نگرانی ها در مورد تشدید شرایطی که می تواند تلاش برای حل بحران را تغییر دهد ، ابراز شده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *