پارلمان مصر در حال تهیه لایحه ای برای تشدید مجازات های خشونت خانگی است

[ad_1]

امل سلامه ، عضو کمیته فرهنگ و رسانه پارلمان مصر ، روز دوشنبه اعلام کرد که اصلاحاتی را در قانون مجازات برای افزایش مجازات های خشونت خانگی آماده کرده است.

پس از لازم الاجرا شدن اصلاحات ، برای شوهری که از همسرش بدرفتاری می کند می تواند به سه تا پنج سال زندان محکوم شود.

سلاما افزود که وی امضای نمایندگان حمایت کننده از این لایحه را طبق آیین نامه داخلی مجلس نمایندگان جمع آوری کرده است. ارائه لایحه جدید برای بحث عمومی نیاز به حداقل 10 نماینده مجلس برای امضای آن دارد. این لایحه چند روز دیگر برای گفتگو در مجلس آماده می شود.

وی تأیید کرد که تعداد زیادی از نمایندگان شور و شوق زیادی برای امضای اصلاحات نشان داده اند.

در یادداشت توضیحی در مورد این لایحه ، سلاما اظهار داشت که تعهد دولت برای محافظت از زنان در برابر انواع خشونت ها ، به ویژه خشونت های خانوادگی وجود دارد. این به دلیل این سوال است که چگونه ضرب و شتم شوهر به تهدیدی برای خانواده مصر و صلح اجتماعی تبدیل می شود.

وی گفت كه از اصلاحیه های ماده 11 قانون اساسی كه برابری بین زن و مرد را در کلیه حقوق مدنی ، سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی پیش بینی می كند ، حمایت می كند.

وی خاطرنشان کرد: دلیل اصلی تهیه لایحه این است که در قانون مجازات مجازات های مناسبی برای جرم در صورت ضربه شوهر به همسر خود در نظر گرفته نشده است. این نماینده مجلس افزود برخی از مردان بر این باورند كه این ضرب و شتم مردانگی او را در مقابل همسرش افزایش می دهد و از نظر جسمی او قویتر است.

سلامه خاطرنشان کرد که طبق آخرین آمار ارائه شده توسط شورای ملی زنان (NCW) ، مطالعات اخیر نشان می دهد که حدود 8 میلیون زن مصری مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند و 86٪ از زنان مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند.

در اصلاحیه ماده 242 آمده است: “در صورت ضرب و شتم شوهر یا زخمی كردن همسرش ، مجازات حبس اجباری برای مدت نه كمتر از سه سال و نه بیشتر از پنج سال است.”

در ماده 242 اصلی آمده است: “اگر ضرب و شتم به درجه ثقل پیش بینی شده در دو ماده قبلی نرسد ، مرتكب به حبس برای مدت بیش از یك سال یا با جریمه نقدی بین EGP 10 و EGP مجازات می شود. 200. “

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *