پرزیدنت جو بایدن از آیدا لوئیزیانا که طوفان زده بود ، دیدن کرد

[ad_1]

نیو اورلینز ، لوئیزیانا – کمتر از یک هفته پس از آنکه طوفان ایدا سواحل خلیج را ویران کرد ، رئیس جمهور جو بایدن روز جمعه در لوئیزیانا بود تا از خسارات بیشتر مطلع شود و از دولت فدرال کمک بگیرد.

با نزدیک شدن ایر فورس وان به نیواورلئان ، ویرانی واضح بود ، درختان بریده شده و برزنت های آبی خانه های پاره شده ای را که قبل از فرود در کانون توجه قرار گرفته بودند ، پوشانده بود. جاده به LaPlace نزدیک ، جایی که بایدن باید توسط مقامات محلی مطلع شود ، پر از تیرهای چوبی بود که خطوط برق را از زاویه های عجیب از زمین بیرون زده بود.

بایدن در ابتدای جلسه توجیهی گفت: “من قول می دهم که ما پشت شما را نگه می داریم.”

چنین سفرهایی به صحنه های بلایای طبیعی از دیرباز از ویژگی های ریاست جمهوری آمریکا بوده است. این زمان برای نشان دادن دلسوزی و نشان دادن عموم مردم است که رئیس جمهور در طول بحران رهبری می کند. این همچنین فرصتی است برای استراحت ، هر چند موقت ، از تک تیراندازان سیاسی که اغلب بر واشنگتن تسلط دارند.

با آستین و چکمه ، بایدن در فرودگاه توسط جان بل ادواردز فرماندار دموکرات در فرودگاه استقبال شد. چندین جمهوری خواه از جمله سناتور بیل کسیدی و نماینده استیو اسکالیس ، شلاق جمهوری خواه مجلس نمایندگان نیز در دسترس بودند.

بایدن با مقامات محلی ملاقات کرد و در محله ای در لاپلاس ، منطقه ای بین رودخانه می سی سی پی و دریاچه پونچارترن ، که از باد و آب فاجعه بار متحمل آسیب شد و سقف های جدا شده و خانه های سیل زده باقی ماند ، بازدید کرد. او همچنین در حال برنامه ریزی برای سفر به جوامع دور از دسترس ، از جمله لافیت ، گرند آیل ، پورت فورچون و پاریس لافورشه است ، جایی که رئیس محله آرچی چایسون گفت 25 درصد از خانه های 100 هزار نفری جامعه وی مفقود شده یا دچار آسیب های فاجعه بار شده اند.

روسای جمهور گذشته تا حدی با نحوه برخورد با چنین بحران هایی تعیین می شوند.

دونالد ترامپ بعد از وقوع طوفان با بی احتیاطی دستمال کاغذی را روی مردم پورتوریکو مالید و باعث تحقیر منتقدان شد اما آسیب کمی به وضعیت سیاسی او وارد کرد. باراک اوباما ، کریس کریستی ، فرماندار جمهوریخواه نیوجرسی را در سال 2012 پس از طوفان فوق العاده سندی پذیرفت. و جورج دبلیو بوش پس از واکنش ضعیف و آماده به طوفان کاترینا ، که در سال 2005 نیواورلئان را فرا گرفت ، به دامنه عمومی افتاد.

در نتیجه طوفان آیدا بایدن ، او با تهدید مداوم ناشی از تغییرات آب و هوایی مبارزه می کند و چشم انداز بازدید از فاجعه به یک ویژگی منظم ریاست جمهوری تبدیل می شود. علاوه بر خسارات وارده به خلیج فارس ، بقایای طوفان دست کم 46 نفر را از مریلند تا کانکتیکات کشته است.

رئیس جمهور با اشاره به این تخریب خواستار عزم عمومی بیشتر برای مقابله با تغییرات آب و هوایی و کمک به ملت برای مقابله با طوفان های شدید ، سیل و آتش سوزی جنگل ها شد که کشور را فرا گرفته است.

دانشمندان می گویند تغییرات آب و هوایی دفعات حوادث شدید آب و هوایی را افزایش می دهد – مانند طوفان های گرمسیری و خشکسالی ها و امواج گرما که شرایط را برای آتش سوزی های بزرگ جنگل ها ایجاد می کند. هواشناسان آمریکایی به تازگی اعلام کرده اند که ژوئیه 2021 گرم ترین ماه تاریخ ثبت شده برای 142 سال سابقه ثبت است.

دوران ریاست جمهوری نزدیک هشت ماهه بایدن تا حدی با بحران های دائمی شکل گرفت. رئیس جمهور در ماه فوریه پس از طوفان سرد زمستانی به شبکه برق آسیب رساند و به تگزاس رفت و بارها آتش سوزی جنگل ها را مشاهده کرد که آسمان ایالت های غربی را تاریک کرد.

رئیس جمهور علاوه بر بلایای طبیعی ، مجبور بود با بسیاری از چالش های دیگر نیز مقابله کند. او به دنبال راه هایی برای نجات 100-200 آمریکایی است که در افغانستان پس از پایان یافتن طولانی ترین جنگ تاریخ آمریکا چند روز پیش گیر افتاده بودند. او همچنین با نوع دلتا ویروس کرونا روبرو است ، که در پاییز عدم قطعیت این کشور را تنها چند ماه پس از اعلام استقلال بایدن از این بیماری در جشن 4 ژوئیه در چمن کاخ سفید ، تحت تاثیر قرار داد.

درخواست وی برای عزم راسخ برای کمک به کشور برای غلبه بر همه گیری همه جانبه و انعقاد قرارداد زیربنایی 1 تریلیون دلاری در حال حاضر برای وظیفه خطرناک تحمل اثرات تغییرات آب و هوایی صدق می کند. هدف از این پیشنهاد این است که شبکه های حیاتی که شهرها و ایالت ها و کشور را به هم متصل می کند بتواند در برابر سیل ، طوفان و خسارات ناشی از آب و هوای خطرناک فزاینده مقاومت کند.

بایدن در نشست خبری روز جمعه با مقامات محلی بر لایحه زیرساخت ها اصرار داشت و اقدامی حتی گسترده تر ، کشور را به طور م moreثرتری برای چالش های جدید آماده می کند.

بایدن می گوید: “به نظر من می توانیم پول زیادی پس انداز کنیم ، درد زیادی را برای رای دهندگان خود پس انداز کنیم ، اگر آن را دوباره بسازیم ، آن را به روشی بهتر بازسازی کنیم.” “من متوجه می شوم که دارم حرف می زنم.”

آیدا پنجمین طوفان قدرتمندی بود که ایالات متحده را درنوردید وقتی در روز یکشنبه با حداکثر باد 150 مایل در ساعت به لوئیزیانا برخورد کرد که احتمالاً ده ها میلیارد دلار سیل ، باد و خسارت های دیگر ، از جمله به شبکه برق ، وارد کند. بقایای طوفان بارندگی های ویرانگر را در بخش هایی از مریلند ، پنسیلوانیا ، نیویورک و نیوجرسی در روز چهارشنبه کاهش داد و باعث اختلال قابل توجهی در شهرک های اصلی شد.

طوفان دست کم 48 نفر را در شمال شرقی ایالات متحده و دست کم 13 نفر را در لوئیزیانا ، می سی سی پی و آلاباما کشت.

ملیندا دسلات نویسندگان آسوشیتدپرس از باتون روژ ، لس آنجلس و کریستینا لارسون و دارلین سوپرویل در واشنگتن در تهیه این گزارش مشارکت داشتند.

حق چاپ © 2021 توسط Associated Press. همه حقوق محفوظ است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *