پوتین روسیه با انتقاد از واکنش پایتخت ، با ایالات متحده می جنگد

[ad_1]

مسکو – ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه روز جمعه لحن جدی خود را در اجلاس آینده خود با جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا تنظیم کرد و واشنگتن را به تلاش برای مهار روسیه متهم کرد و پاسخ آن به حمله مرگبار کاپیتول در 6 ژانویه را مظهر دو معیارهای غربی عنوان کرد.

پوتین در یک نشست اقتصادی در سن پترزبورگ سخنرانی کرد و گفت: کنترل تسلیحات ، درگیری های جهانی ، بیماری ویروس کرونا و تغییرات آب و هوایی از جمله مواردی است که وی و بایدن در اجلاس 16 ژوئن در ژنو گفتگو می کنند.

پوتین گفت: “ما باید راه هایی برای یافتن توافق در روابط خود پیدا کنیم که اکنون بسیار کم است.”

وی ادامه داد: “ما هیچ مشکلی با ایالات متحده نداریم.” “اما این با ما مشکلی دارد. او می خواهد توسعه ما را محدود کند و در مورد آن علنا ​​صحبت کند. محدودیت های اقتصادی و تلاش برای تأثیرگذاری در سیاست داخلی کشور ما ، با تکیه بر نیروهایی که متحدان خود در روسیه می دانند ، از همین امر ناشی می شود. “

وی ابراز امیدواری کرد که این نشست به کاهش تنش در واشنگتن کمک کند. روابط روسیه و ایالات متحده از زمان جنگ سرد به دلیل الحاق شبه جزیره کریمه در سال 2014 توسط مسکو در اوکراین ، اتهامات مداخله روسیه در انتخابات در ایالات متحده و دیگر کشورهای غربی و حملات سایبری که به گفته مقامات آمریکایی ریشه روسی دارد ، به پایین ترین سطح رسیده است.

پوتین بار دیگر تکرار کرد که روسیه ادعای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را رد کرده و نسبت به واکنش ایالات متحده در حمله به کاپیتول انتقاد کرده است ، این حمله در حالی صورت گرفت که کنگره آماده تایید بیدن ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور وقت در ماه نوامبر بود.

وی گفت: “آنها فقط گروهی از راهزنان و شورشیان نبودند. این افراد با مطالبات سیاسی آمده بودند.”

پوتین گفت که اتهامات جدی علیه صدها شرکت کننده در این حمله مطرح شد ، حتی زمانی که ایالات متحده و متحدانش به شدت از سرکوب اعتراضات ضد دولتی بلاروس انتقاد کردند. وی متهم کرد که در حالی که غرب مقامات روسیه را به دلیل واکنش شدید به تظاهرات ضد کرملین مورد انتقاد قرار داده است ، معترضان در اروپا با واکنش شدیدتر پلیس روبرو هستند و برخی از آنها توسط گلوله های “گلوله های لاستیکی دموکراتیک” به چشمانشان شلیک می شود. .

در یک کنفرانس ویدیویی بعدی با روسای آژانس های خبری مهم بین المللی ، پوتین گفت که “از نتایج دیدارهای بایدن” انتظار هیچ نتیجه موفقیت آمیزی ندارد “. وی گفت ، ایالات متحده و روسیه برخی از منافع مربوطه را دارند ، “علی رغم اختلافات خاص. این اختلافات نتیجه اقدامات روسیه نیست.”

با پرسش رئیس جمهور و مدیر عامل آسوشیتدپرس گری پرویت ، پوتین به موضوع متهم کردن ایالات متحده به روابط بد بازگشت.

“ما اولین قدم ها را بر نمی داریم – من در مورد گام هایی صحبت می کنم که باعث بدتر شدن روابط ما شده است. ما تحریم هایی را علیه ما اعمال نکردیم ، اما ایالات متحده این کار را در هر مناسبت و حتی بدون دلیل انجام داد ، فقط به دلیل وجود کشور ما او از طریق یک مترجم گفت.

وی همچنین از ایالات متحده به دلیل اعتماد به نفس بیش از حد انتقاد کرد و موازی با اتحاد جماهیر شوروی کشید.

وی گفت: “آیا می دانید مشكل چیست؟ من به شما بعنوان یك شهروند سابق اتحاد جماهیر شوروی سابق خواهم گفت. مشكل امپراتوری ها چیست – آنها تصور می كنند كه آنها چنان قدرتمند هستند كه توانایی پرداخت اشتباهات و اشتباهات كوچك را دارند” “اما تعداد مشکلات در حال افزایش است. زمانی می رسد که دیگر نمی توان آنها را حل کرد. و ایالات متحده با یک قدم مطمئن ، یک قدم محکم ، مستقیماً در مسیر اتحاد جماهیر شوروی پیش می رود.”

در جلسه قبلی ، پوتین بایدن را به عنوان “یک دولتمرد بسیار باتجربه که تمام عمر درگیر سیاست بوده است … و یک انسان بسیار معقول و با ملاحظه” ستایش کرد. امیدوارم جلسه ما مثبت باشد. “

او همچنین وقت گرفت تا اتهاماتی را كه هكرهای روسی خط لوله آمریكایی و یك كارخانه فرآوری گوشت را هدف قرار داده اند ، مورد تمسخر قرار دهد ، اتهاماتی كه فضای قبل از اجلاس را تیره كرد.

وی گفت: “امیدوارم مردم درک کنند که هیچ فعالیت مخربی در روسیه صورت نگرفته است.” “من چیزی در مورد گیاه گوشت شنیدم. این کاملا بی معنی است. همه ما می دانیم که این فقط مضحک است. یک خط لوله گاز؟ به همان اندازه پوچ است.”

پوتین گفت که “سرویس های ویژه ایالات متحده باید کسانی را که باج می گیرند ردیابی کند. مطمئناً روسیه از یک شرکت پول اخذ نمی کند. ما با مرغ یا گوشت گاو سر و کار نداریم. این فقط مضحک است.”

وی ادعا کرد که اتهامات هکری توسط کسانی که سعی در “ایجاد درگیری های جدید قبل از دیدار ما با بایدن” داشته اند ، و افزود که برخی در ایالات متحده به مشارکت روسیه در هک ها شک دارند.

وی گفت: “این بدان معناست كه افرادی در داخل جامعه آمریكا ، رسانه ها و طبقه سیاسی وجود دارند كه می خواهند راهی برای اصلاح روابط آمریكا و روسیه بیابند.”

در مورد سایر موضوعات ، پوتین از واکنش کشورش به بیماری همه گیر COVID-19 قدردانی کرد و خواستار واکنش شدید جهانی به گرم شدن کره زمین شد زیرا این کشور به دنبال تقویت موقعیت بین المللی روسیه است.

پوتین در سخنرانی در این گردهمایی ، اثربخشی واکسن های طراحی شده توسط روسیه را ستود و از آنچه “ممنوعیت انگیزه سیاسی” خرید آنها در برخی کشورها توصیف کرد ، شکایت کرد.

سال گذشته ، روسیه افتخار کرد که اولین بار در جهان است که واکسن ویروس کرونا را مجاز می داند ، اما از آن زمان به آرامی حرکت کرده و عکس هایی از جمعیت خود را ارائه داده است. میزان پایین واکسیناسیون تا حدودی به دلیل تردید عمومی نسبت به واکسن ها در میان سیگنال های متناقض مقامات است.

کارشناسان این س questionال را مطرح کرده اند که آیا روسیه می تواند تا نیمه ماه ژوئن واکسیناسیون بیش از 30 میلیون نفر از 146 میلیون نفر در کشور و نزدیک به 69 میلیون نفر تا ماه آگوست واکسینه کند.

پوتین بار دیگر از روس ها خواست که برای شلیک سریع حرکت کنند و وی از خارجیان در روسیه خواست که واکسینه شوند و گفت که به دولت دستور می دهد این کار را تسهیل کند.

وی همچنین بر لزوم تقویت پاسخ بین المللی به تغییرات آب و هوایی تأکید کرد و خاطرنشان کرد: ذوب شدن یخ زدگی برای همیشه یک چالش اساسی برای مناطق قطب شمال روسیه است.

وی گفت: “ما کل شهرها را داریم که بر روی یخ زدگی ساخته شده اند.” “اگر همه چیز شروع به ذوب شدن کند چه اتفاقی می افتد؟”

پوتین گفت که لوله ها برای اولین خط از دو خط لوله انتقال گاز Nord Stream 2 به آلمان گذاشته شده اند و فقط جوشکاری باقی مانده است. وی گفت که خط دوم به زودی دنبال خواهد شد.

ایالات متحده به شدت با ساخت خط لوله روسیه مخالفت کرده است ، اما دولت بایدن ماه گذشته تصمیم گرفت که شرکت آلمانی مجری این پروژه را مجازات نکند ، ضمن اعلام تحریم های جدید علیه شرکت ها و کشتی های روسی. کرملین پیش از نشست پوتین و بایدن از آن به عنوان “نشانه مثبت” استقبال کرد.

رهبر روسیه از این پروژه با مقرون به صرفه تر از خط لوله موجود از طریق اوکراین استقبال کرد و انتقادات اوکراین و غرب مبنی بر اینکه این پروژه برای سرقت از هزینه های حمل و نقل کیف طراحی شده است را نادیده گرفت.

پوتین گفت روسیه طبق توافقنامه پنج ساله موجود ، پمپاژ 40 میلیارد متر مکعب گاز در سال از طریق اوکراین را ادامه خواهد داد و اگر اوکراین “حسن نیت” نشان دهد ، می تواند پس از انقضا آن را ادامه دهد.

از زمان الحاق شبه جزیره کریمه در سال 2014 و حمایت از شورشیان جدایی طلب در شرق اوکراین ، روسیه و اوکراین در حرکات متشنج طناب زندانی شده اند.

پوتین آنچه را استفاده از دلار آمریکا به عنوان سلاحی سیاسی توصیف کرد ، محکوم کرد و گفت: “استفاده از آن به عنوان ابزاری برای رقابت و مبارزه سیاسی به نقش آن به عنوان ارز ذخیره جهانی آسیب رسانده است.”

روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد دلار آمریکا را به طور کامل از صندوق ثروت ملی خود حذف می کند و دارایی های دلار را به یورو ، یوان و طلا تبدیل می کند. روسیه مدت طولانی است که در تلاش است تا سهم دلار از ذخایر ارزی سخت خود را کاهش دهد زیرا در میان تنش با واشنگتن و متحدانش با تحریم های آمریکا روبرو است.

ویدئو موجود در مدیا پلیر بالا در گزارش قبلی استفاده شده است.

حق چاپ © 2021 توسط آسوشیتدپرس. کلیه حقوق محفوظ است[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *