پیاده روی در سال 2020 ورزش: فراز و نشیب در طول سال COVID-19

[ad_1]

تنها چند ساعت ما را از انتهای سال 2020 جدا می کند ، که شاهد حوادث بی شماری محلی و جهانی سردرگمی و احساسات متفاوت است. در این سال بسیاری از ویروس کرونا ویروس کرونا (COVID-19) جدید رخ داده است که تأثیر زیادی در ورزش در سراسر جهان داشته است.

مسابقات ورزشی در سراسر جهان قبل از شروع مجدد چند ماه متوقف شد ، البته با احتیاط دقیق برای جلوگیری از گسترش بیشتر ویروس. در این ماه ، سرانجام ورزش مصر با برگزاری مسابقه نهایی برای جام مصر ، فصل 2019/20 پایان یافت.

فوتبال مصر با وجود موانع بزرگی که امسال ارائه کرده است ، در سال 2020 شاهد چندین اتفاق شگفت انگیز بوده است. از ابتدای سال ، تیم های محلی فوتبال به طور مداوم قدرت خود را در سطح قاره ثابت می کنند ، تیم های مصری با دو قهرمانی بسیار ارزشمند خود را تاج گذاری می کنند.

Daily News Egypt مشهورترین رویدادهای ورزش مصر در سال 2020 را مرور می کند.

زامالک و شروع فوق العاده او

در آغاز درخشش شوالیه های سفید در مسابقات قهرمانی قاره ، SC Zamalek در اوایل سال 2020 خوش شانس بود. این به دنبال کسب جام کنفدراسیون های CAF در سال 2019. در فوریه سال 2020 ، تیم مستقر در قاهره برای چهارمین بار در تاریخ خود قهرمان CAF Super Cup شد.

فوریه سفید

زامالک در ماه فوریه نیز به درخشش خود ادامه داد و با هزینه رقیب سنتی و همتای خود از قاهره ، الاهلی ، سوپرجام مصر را فتح کرد. این مسابقه در ابوظبی ، پایتخت امارات متحده عربی ، فقط یک هفته پس از قهرمانی سوپرکاپ CAF توسط شوالیه های سفید برگزار شد.

رمضان صبحی الاهلی را ترک می کند

در ماه سپتامبر ، هواداران فوتبال مصر ، به ویژه آل الاهلی ، هنگامی که رمضان صبحی ستاره باشگاه شیاطین سرخ را ترک کرد و به تیم Pyramids FC پیوست ، تعجب کردند.

بهترین تیم های قاهره شاهد عزیمت مربیان هستند

تیم های بزرگ مصر و فوق رقبا در قاهره ، الاهلی و زامالک ، در سال 2020 ، پس از جدایی ناگهانی مربی الاهلی سوئیس ، رنه وایلر ، ضربات سنگینی دریافت کردند و پاتریس کارتن زامالک را ترک کرد.

بعداً الاهلی تصمیم گرفت با پیکو موزیمانه ، مربی آفریقای جنوبی قرارداد امضا کند ، در حالی که زامالک با جیمی پاچکو مربی سابق پرتغالی خود مذاکره کرد.

الاهلی و فرکانس های تاریخی بالا

سال 2020 برای الاهلی نسبتاً عادلانه بود. پس از یک شروع سفید ، پایان سال به نفع الاهلی تغییر شکل داد ، این تیم در این سال تاریخ سازی کرد و به سطوح بالایی دست یافت و در لیگ برتر مصر ، لیگ قهرمانان CAF و جام مصر به مقام قهرمانی دست یافت.

الاهلی برای پنجمین بار متوالی عنوان قهرمانی لیگ مصر را کسب کرد و با 21 امتیاز از نزدیکترین رقیب خود ، زامالک که دوم شد ، عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. فینال لیگ قهرمانان CAF که در ورزشگاه بین المللی قاهره برگزار شد ، شاهد یک درگیری تاریخی بین دو رقیب مصری بود. در یک مسابقه عالی ، شیاطین سرخ موفق شدند با غلبه بر رقیب سنتی خود با نتیجه 2-1 ، مدعی عنوان قاره ای برای نهمین بار در تاریخ خود باشند.

پس از قهرمانی در لیگ قهرمانان CAF ، الاهلی در سال 2020 به جمع آوری ظروف نقره ادامه داد ، زیرا آنها با هزینه طلایا ال-گیش به عنوان قهرمان مصر شناخته شدند.

هیئت مدیره زامالک به حالت تعلیق درآمد

ساعاتی پس از از دست دادن زامالک در فینال لیگ قهرمانان CAF ، وزارت جوانان و ورزش مصر تصمیم گرفت هیئت مدیره این باشگاه را به حالت تعلیق درآورد. این وزارتخانه بی نظمی های مالی باشگاه را برجسته و کمیسیونی موقت را برای اداره یک سال باشگاه تعیین کرد.

تنظیم مسیر تیم ملی مصر

تیم ملی مصر به سرپرستی حسام البدری به دلیل تعویق مسابقات مقدماتی جام جهانی آفریقا و جام ملت های آفریقا ، فقط چهار مسابقه در سال 2020 انجام داد.

دو بازی ابتدایی این تیم مقابل کنیا و کومورو در آغاز سفر با نتیجه مساوی به پایان رسید که این باعث ضعیف شدن در مرحله مقدماتی شد. با این حال ، آنها سپس توانستند در دورهای سوم و چهارم دو بار توگو را شکست دهند تا از گروه مقدماتی خود پیش بیفتند.

تیم زیر 20 سال مصر از COVID-19 رنج می برد

ویروس کرونا باعث شده تیم ملی زیر 20 سال مصر در مسابقات قهرمانی آفریقای شمالی که به جام ملت های آفریقا 2021 در موریتانی راه پیدا می کند ، شرکت نکند. برنامه های این تیم پس از آلوده شدن بیش از 18 بازیکن به ویروس کرونا قبل از بازی مقابل تونس به شکست انجامید.

این تیم به سرپرستی خاخام یاسین ، سوار بر هواپیمای مجهز پزشکی از تونس وارد فرودگاه بین المللی قاهره شد. این تیم مستقیماً به هتل قرنطینه منتقل شد و از حضور در مسابقات مقدماتی جلوگیری شد.

رامی بزرگ

رامی الصبیعی بدنساز مصری ، معروف به “رامی بزرگ” ، امسال جکپات کرد و عنوان “آقای المپیا 2020” ، بزرگترین و معروف ترین قهرمانی پرورش اندام در جهان را از آن خود کرد. وی با کسب این عنوان ، اولین مصری بود که این عنوان را به دست آورد و تنها دومین عرب پیرو رهبر سمیر بانوت در سال 1983 بود.

این همچنین بدان معنی است که بیگی رامی نام خود را در میان غول های بدن سازی در جهان از جمله آرنولد شوارتزنگر ، لوورنو ، سرجیو اولیویا ، رونی کلمن و دیگران نامگذاری کرده است.

دوره امسال آقای المپیا از 17 تا 20 دسامبر در لاس وگاس ، نوادا برگزار شد. بدنساز پس از بازگشت به مصر ، از همه کسانی که به ویژه هوادارانش در سراسر جهان ، در طول حضور در جام جهانی حمایت و کمک کردند ، تشکر کرد.

مو صلاح به شکستن رکوردها ادامه می دهد

به خصوص با توجه به عملکرد وی در زمین و موقعیت های خیره کننده گلزنی ، نام محمد صلاح ستاره فوتبال مصر امروزه کمی سخت است. وینگر لیورپول در لیگ برتر انگلیس و همچنین سایر مسابقات لیورپول درخشش خود را ادامه داد و رکورد زد.

پس از ورود مصری به صفوف تیم لیورپول ، او هر روز بیشتر می درخشد.

شروع سال 2020 برای صلاح ، پس از از دست دادن عنوان بازیکن آفریقایی برای سال 2019 ، در نقطه مقابل سایر فصل بود ، و پس از سادیو مانه از سنگال ، دوم شد. این شروع بدبختی برای سال پس از کسب عنوان قهرمانی در 2017 و 2018 بود.

در واقع ، پس از خداحافظی لیورپول ، مدافعان لیگ قهرمانان یوفا ، قهرمانی یک چهارم نهایی در دست اتلتیکو مادرید ، لجبازی سال نو تا مارس 2020 ادامه داشت.

با این حال ، در ژوئیه سال 2020 بار دیگر شانس لبخند زدن به “پادشاه مصر” آغاز شد ، زیرا این تیم با امتیاز 99 امتیاز قهرمان لیگ برتر انگلیس شد. این چهارمین تورنمنتی بود که صلاح با سرخ ها پس از لیگ قهرمانان یوفا ، سوپرجام یوفا و جام جهانی باشگاه به دست آورد.

صلاح 19 گل به ثمر رساند تا در لیست گلزنان پنجم شود و 29 گل تیمش در فصل 2019/2020 را به ثمر برساند. این تضمین می کند که او پس از کوین دی بروین از لحاظ پاس گل در رده دوم لیگ برتر قرار دارد.

به نظر می رسد که فصل 2020/2021 به بهترین فصل صلاح تبدیل خواهد شد ، زیرا قرمزها در فصل جدید تاکنون 16 بازی انجام داده اند. تاکنون مصری بیشترین بازده را در لیگ برتر داشته است.

در دسامبر ، صلاح پس از غلبه بر 23 گل استیون جرارد ستاره سابق سرخ پوشان ، به گلزن تاریخی لیورپول در لیگ قهرمانان تبدیل شد. او همچنین تنها 55 ثانیه پس از شروع بازی برابر آتالانتا ایتالیا ، سریعترین گل تیمش را در این مسابقه به ثمر رساند.

علاوه بر این ، صلاح جایزه بهترین بازیکن لیگ برتر انگلیس برای فصل 2019/20 را از آن خود کرد ، زیرا رای عمومی در این نظرسنجی یک روزنامه انگلیسی را اعلام کرد.

در ماه نوامبر ، محمد صلاح از طرف اتحادیه فوتبال مصر (EFA) جایزه Inspirer به عنوان یک نمونه درخشان برای میلیون ها جوان در سراسر جهان اهدا شد.

در سال 2020 صلاح با 84 گل در لیگ برتر انگلیس کریستیانو رونالدو مساوی کرد اما در 65 بازی کمتر. رونالدو برخلاف 131 بازی صلاح ، در شش فصل 84 گل در 64 بازی برای منچستریونایتد به ثمر رسانده است.

صلاح همچنین در فهرست نهایی جایزه Globe Soccer جایزه سوم را کسب کرد که به عنوان بهترین بازیکن قرن 21 به کریستیانو رونالدو پرتغالی اهدا شد. لیونل مسی آرژانتینی دوم شد.

عزیمت افسانه ها

فوتبال در سال 2020 افسانه های زیادی را از دست داد. بارزترین این باخت هافبک جنجالی اما بسیار با استعداد آرژانتین دیگو مارادونا ، پائولو روسی ایتالیایی و جک چارلتون انگلیسی بود. این سه نفر در دوران حرفه ای خود جام جام جهانی را بالای سر بردند. باخت ها نیز در اینجا متوقف نشدند ، زیرا دروازه بان افسانه ای ری کلمنس نیز از آنجا رفت.

خداحافظ جک

در 10 ژوئن ، جک چارلتون ، اسطوره فوتبال انگلیس و لیدز و ستاره نسل طلایی فوتبالیست های انگلیسی در 85 سالگی درگذشت. قهرمان جام جهانی 1966 از لنفوم و زوال عقل رنج می برد.

در طول 21 سال فعالیت خود در لیدز ، چارلتون به عناوین زیادی دست یافت ، از جمله قهرمانی لیگ برتر انگلیس در فصل 1968/69 ، جام فدراسیون در 1972 و جام لیگ در 1968. این علاوه بر بزرگترین موفقیت بود از دو بار قهرمانی در جام اروپا در سالهای 1968 و 1971.

دروازه بان پرواز ری کلمانس

دروازه بان افسانه ای لیورپول ، ری کلمانس ، 15 نوامبر در 72 سالگی درگذشت.

وی در فصول 1972-73 ، 1975-76 ، 1976-77 ، 1978-79 و 1979-80 در مجموع پنج لیگ انگلیس را به دست آورد.

کلمانسو به جز مسابقات قهرمانی جام و لیگ اروپا با تاتنهام ، سه بار قهرمان لیگ قهرمانان و دو بار لیگ اروپا شده است.

برنده جام جهانی پائولو روسی

قهرمان ملی ایتالیا پائولو روسی در 9 دسامبر در سن 64 سالگی پس از مدتها مبارزه با بیماری درگذشت.

مرگ او باعث ناراحتی عمیق در ایتالیا ، به ویژه در شهر شمال شرقی ویچنزا شد ، که روسی برای تیمش گلزنی پرکاری بود.

روسی تیم ملی ایتالیا را در جام جهانی 1982 به پیروزی رساند و با به ثمر رساندن شش گل بهترین گلزن قهرمانی در اسپانیا بود.

مارادونا اکنون در دستان خداوند است

درگذشت اسطوره فوتبال آرژانتین ، دیگو مارادونا ، در تاریخ 25 نوامبر باعث شوک در دنیای ورزش شد. مارادونا هنگام بهبودی از جراحی مغز در خانه ، در سن 60 سالگی به دلیل عوارض قلبی و ریوی درگذشت.

کنار رفتن افسانه آرژانتین پس از ایجاد خوشحالی فراوان در آرژانتین و شهر ناپل ایتالیا ، غم و اندوه زیادی ایجاد کرد و تیم خود را به تنها دو عنوان قهرمانی در 1987 و 1990 رساند. او همچنین در پیروزی تیم اروپا سهیم بود. جام در سال 1989

مارادونا آرژانتین را در جام جهانی 1986 مکزیک به شکوه فوتبال رساند ، تورنمنتی که در آن پسر طلایی معروف ترین دو گل در زندگی حرفه ای خود را به ثمر رساند. اولین بازی در مرحله یک چهارم نهایی برابر انگلیس بود که در آن او “دست خدا” بحث برانگیز را به ثمر رساند ، که امروز نیز مورد بحث است. هدف دوم او هدف قرن بود ، زمانی که با شش بازیکن ، از جمله دروازه بان ، موفق به کسب جام جهانی آرژانتین شد.

فاجعه کوبی برایانت آمریکا را لرزاند

سال با اعلام خبر عزیمت کوبه برایانت ستاره بسکتبال آمریکایی در یک سقوط هلی کوپتر آغاز شد. در تاریخ 26 ژانویه ، رسانه های آمریکایی از مرگ برایانت در 41 سالگی در هنگام سقوط یک هلیکوپتر در حومه لس آنجلس خبر دادند. دختر 13 ساله وی جانا و هفت نفر دیگر نیز در این حادثه دلخراش کشته شدند.

برایانت بیش از 20 سال از سال 1996 تا 2016 در لس آنجلس لیکرز موفق به کسب 5 عنوان قهرمانی NBA شده است.

دیتریش وایتس آلمانی

دیتریش وایتز آلمانی مربی سابق الاهلی و تیم ملی مصر در سن 86 سالگی درگذشت. وایتز در فصل 1988/89 قبل از ادامه مربیگری تیم ملی در فصل 1990/1991 مربی الاهلی بود.

وی تنها در یک فصل پس از ارائه یکی از بهترین فصل های تاریخ تیم مورد علاقه هواداران الاهلی قرار گرفت. وی این تیم را با هزینه های تیم ژاپنی یومیوری توکیو وردی به عنوان قهرمانی در رقابت های لیگ و جام و همچنین قهرمانی در جام ملت های آفریقا-آسیا رساند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *