چشم انداز 2030 مصر مطابق با تغییرات پیروزی این کشور در برابر COVID-19: وزیر برنامه ریزی به روز شد

[ad_1]

مصر در پی موفقیت این کشور در اجرای برنامه اصلاحات اقتصادی خود و تغییرات ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) ، چشم انداز 2030 خود را متناسب با تحولات اجتماعی و اقتصادی به روز می کند.

به عنوان بخشی از آن ، وزیر برنامه ریزی و توسعه اقتصادی هلا ال سعید جلساتی را برگزار کرد که چندین مصری را به همراه کارشناسان و کارشناسان بین المللی در آن شرکت داشتند. در طول جلسات ، شرکت کنندگان مهمترین ایده ها و چشم اندازهایی را که باید پس از به روزرسانی استراتژی در آن گنجانده شود ، مرور کردند.

این جلسات اخیر شامل: دکتر محمود موهلدین ، ​​مدیر اجرایی بانک جهانی ؛ دکتر احمد کمالی ، معاون برنامه ریزی و توسعه اقتصادی ؛ دکتر آدل راگاب ، رئیس مرکز تحقیقات اقتصادی ؛ و دکتر مازن حسن ، رئیس مرکز مطالعات سیاسی دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی دانشگاه قاهره.

السید گفت که چشم انداز مصر برای سال 2030 با توجه به اصلاحات اقتصادی موفقیت آمیز که از سال 2016 تا 2019 اجرا شد و اهداف که دولت مصر برای رسیدن به آن تلاش می کند ، تغییر می کند.

اولین نسخه Egypt Vision 2030 در سال 2015 معرفی شد و از آن تاریخ تاکنون رویدادهای زیادی رخ داده است. برای همگام شدن با این رویدادها ، به روزرسانی هایی که با آنها مطابقت داشته باشند ، به چشم انداز پیوست شده و همگام با تغییرات جدید در سطح بین المللی و محلی هستند.

برخی از مسائل باید فضای بیشتری در بینایی اشغال کنند. در سالهای آینده ، مصر قبل از هر چیز باید مشکل جمعیتی خود و نیاز به کنترل رشد جمعیت را حل کند. از دیگر مشکلات پیش روی کشور کمبود آب و پیامدهای اقتصادی و اجتماعی آن است.

این امر همراه با نیاز به هدف گذاری سرمایه گذاری و پروژه هایی برای رفع کمبود آب و ایجاد منابع جایگزین و همچنین سایر مواردی است که باید در چشم انداز مصر برای سال های آینده اولویت قرار گیرند.

السید گفت: تحقیقات تحقیقاتی و آکادمیک ، همراه با استفاده از متخصصان ، طی یک سال گذشته برای به روزرسانی و توسعه چشم انداز یکپارچه انجام شده است. این اجازه می دهد تا این کشور با غلبه بر شکاف های توسعه ، چشم انداز واقع بینانه ای را برای اهداف و ابزارهای دستیابی به آنها تعیین کند. همچنین شاخص هایی برای اندازه گیری میزان دستیابی همه اهداف هر شاخص به طور عینی و موثر مهم هستند.

در طول این دیدار ، موله الدین از تلاش های مصر در به روزرسانی چشم انداز 2030 خود و همچنین همسویی چشم انداز اهداف و اصول مشترک با اهداف توسعه پایدار سازمان ملل (SDG) قدردانی کرد.

موارد اخیر جامع ترین چارچوب توسعه پایدار با هفده عنصر خود هستند. مصر عناصری را که SDG بیان می کند متمرکز کرده و آنها را به اولویت ها ، اهداف ، پروژه ها و فرصت های ملی تبدیل کرده است.

موهیلدین همچنین تأکید کرد که انسجام اهداف محلی با SDG سازمان ملل متحد روند اندازه گیری بین المللی و مقایسه آنها با آنچه در هر یک از اهداف بدست آمده را تسهیل می کند. این از ریشه کن کردن گرسنگی و فقر گرفته تا مسائل زیست محیطی ، مسائل انرژی ، کاهش شکاف جنسیتی و سایر اهداف سازمان ملل متغیر است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *