کابینه مصر در حال بررسی طرح پرداخت یکباره برای یارانه صادرات است

[ad_1]

کابینه مصر وضعیت اجرای طرح پرداخت یکباره یارانه های صادراتی ناشی از صندوق توسعه صادرات را برای برنامه های تکمیل شده تا 30 ژوئن 2020 بررسی کرده است.

این بررسی طی جلسه کابینه به ریاست نخست وزیر مصطفی مادبولی انجام شد ، و در طی آن همچنین اشاره شد که 1،580 شرکت صادر کننده برای پیوستن به این طرح درخواست داده اند.

وضعیت مالیاتی و گمرکی همه این شرکتها بدست آمده است و وزارت دارایی موقعیت این شرکتها را به صندوق توسعه صادرات ارسال کرده است.

از آن زمان به بعد ، صندوق برای 1112 شرکت صادر کننده گواهینامه صادر کرده است. در مجموع 1069 شرکت 12.2 میلیارد EGP بودجه ناخالص از چهار بانک شرکت کننده در طرح ، یعنی بانک ملی مصر (NBE) ، بانک توسعه صادرات مصر (EBE) ، Banque Misr و Banque du Caire دریافت کردند. این شرکت ها پس از کاهش 15 درصدی برای پرداخت سریع ، در مجموع 10.3 میلیارد EGP جمع کردند.

این ابتکار جدید حمایت از صادرات با توجه به تلاش های مداوم دولت مصر برای تقویت فضای سرمایه گذاری این کشور صورت می گیرد. همچنین انتظار می رود با تشویق صنعت و افزایش صادرات از طریق سازوکارهای مشخص بازپرداخت بدهی های معوقه به صندوق توسعه صادرات به صادرکنندگان.

پیشنهاد وزرای دارایی و تجارت و صنعت برای گشودن درهای تعدادی از شرکت ها برای استفاده از این طرح در حد فوق الذکر نیز تصویب شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *