کارگران شرکت آهن و فولاد مصر به زودی حقوق دریافت خواهند کرد: وزیر بنگاه های عمومی

[ad_1]

وزارت مشاغل عمومی مصر داده های مربوط به 6400 کارمند در شرکت آهن و فولاد مصر (هادیسولب) را به وزارت کار ارسال کرده است تا خسارت دریافتی آنها را با تصفیه شرکت تعیین کند.

به گفته هشام توفیک وزیر بنگاههای عمومی ، در چارچوب این مذاکرات با فدراسیون اتحادیه های کارگری مصر (ETUF) انجام خواهد شد.

در یک میزگرد روز یکشنبه ، توفیک گفت که وزارت او آماده است تا غرامت کلیه کارکنان کارخانه هلوان را جبران کند. تعداد محدودی از کارگران که برخی از مهارتهای مورد نیاز شرکتهای مرتبط با هلدینگ صنایع متالورژی را دارند ، ممکن است به آنجا منتقل شوند.

وزیر اضافه کرد که غرامت کارگران برای شرکت آهن و فولاد پاداش آور و سخاوتمندانه خواهد بود و تأمین بودجه برای جبران خسارت تا حدی در تأخیر سه تا چهار ماهه تصمیم انحلال شرکت بود.

وی افزود که وی قصد بستن هیچ شرکتی را که به طور بالقوه قابل توسعه و اصلاح است ، حتی اگر همچنان از دست بدهد ، ندارد. به عنوان مثال ، شرکت های ریسندگی و بافندگی که اخیراً 3.25 میلیارد EGP ضرر کرده اند ، هنوز موفق به شروع اصلاحات و توسعه شده اند.

توفیک افزود که کارخانه فولاد دلتا نیز بهبود یافته و دو خط تولید جدید در نظر گرفته شده است که خط اول آن به اتمام رسیده است.
وزارت بخش دولتی دارای 120 شرکت است که 48 شرکت ضرر دارند. وزیر گفت: این شرکت ها 16 میلیارد EGP سرمایه خود را از دست داده اند ، علاوه بر 44 میلیارد EGP در چند سال گذشته ، با ضررهای کل 60 میلیارد EGP.

توفیک گفت: “اکثر شرکتها در بخش شرکتهای دولتی به سیستمهای مدیریتی کاملاً جدیدی احتیاج دارند.” تغییر روسای دولتهای خارج از شرکت و نمایندگان شرکتها فقط به یک نفر کاهش می یابد.

توفیک فاش کرد که وزارت وی توسعه 60 شرکت را مطالعه کرده است و مشخص شده است که برخی از شرکت ها سودآوری دارند ، اما نه به روش لازم. در نتیجه ، تصمیم به توسعه آنها برای دستیابی به سود بیشتر گرفته شد.

وی گفت سه شرکت تاکنون تعطیل شده اند و فقط شرکت ملی سیمان در نوامبر 2018 بسته شده است. دو شرکت دیگر سرمایه گذاری مشترک ، شرکت ناوبری مصر و Hadisolb را بسته اند.

در مورد وضعیت شرکت آهن و فولاد ، توفیک گفت که این شرکت دهه ها ضرر واقعی را تجربه کرده است و از 23 سال از سال مالی 1997/98 تا سال مالی 2019/20 به 7.5 میلیارد EGP در 23 سال رسیده است.

با این حال ، م Audسسه حسابرسی مرکزی ضرر واقعی را در این مدت حدود 15.6 میلیارد EGP تخمین زده است. این بودجه از طریق بدهی های ارگان های دولتی تأمین می شد ، برخی از آنها از شرکت هولدینگ “صنایع متالورژی” به ارزش 3.4 میلیارد EGP بود. این علاوه بر بدهی به النصر برای کک و مواد شیمیایی و سایر موارد است.

بدهی های هادیسولب 9.5 میلیارد EGP است که 1.2 میلیارد EGP آن از طریق شهرک سازی پرداخت شده است. بدهی شرکت به ارزش کل 8.2 میلیارد EGP باقی مانده است.

به نوبه خود ، ابلا عبداللطیف ، مدیر اجرایی و مدیر تحقیقات مرکز تحقیقات اقتصادی مصر (ECES) ، گفت که بازار جهانی آهن و فولاد حدود 2.5 تریلیون دلار در سال 2019 ثبت کرده است. این شامل حدود 6 میلیون کارمند است که به طور مستقیم در صنعت و حدود 30 میلیون کارمند غیر مستقیم کار می کنند.

عبداللطیف افزود این صنعت بسیار ارزشمند است زیرا هر دلار هزینه شده برای آن 2.5 دلار بازده دارد و هر شغل در حاشیه خود 13 شغل ایجاد می کند.

وی تصریح کرد که مشکل کارکنان شرکت آهن و فولاد جنبه هایی دارد که باید مورد توجه قرار گیرند ، از جمله امکان اقتصادی بودن فعالیت های مداوم این شرکت. با بررسی موقعیت بازار ، این بدهی های تاریخی آن جبران می شود.

علاوه بر این ، لازم است مطالعه ای در مورد ساختار صنعت آهن در مصر انجام شود که شامل فعالان بازار است. درجه انحصار؛ کیفیت محصولات تولید شده توسط این شرکت و سایر شرکت ها ؛ ماهیت تجارت؛ و محصولاتی که وارد می شوند اما می توانند به صورت محلی تولید شوند.
در صورت انحلال نهایی شرکت ، باید گزینه های دیگری برای تولید و چگونگی بهبود زنجیره های ارزش و همچنین نقش وزارت وزارت بنگاه های عمومی در شرکت های در حال توسعه ارائه شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *