کار برای انجام تعهدات حقوق بشر ، “هیچ زندانی در مصر” ادامه ندارد: شوکری

[ad_1]

سامه شکری وزیر امور خارجه مصر گفت این کشور سخت تلاش می کند تا به تعهدات خود در زمینه حقوق بشر در قانون اساسی عمل کند و افزود مصر در صدد استراتژی ملی حقوق بشر است.

شکری روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری با همتایان آلمانی و فرانسوی گفت: “ما می خواهیم حقوق شهروندان خود را حفظ کنیم تا به امیدها و آرزوهای مصری ها برسیم.” شهروندان می توانند خود تصمیم بگیرند که آیا دولت آنها به این موضوع متعهد است یا خیر. “

وزیر با تأکید بر اینکه از نظر توسعه اجتماعی تلاش می شود ، خاطرنشان کرد که بسیاری از چالش ها و مراحل باید از نظر سطح اقتصادی و تحصیلات شهروند مصر در نظر گرفته شود.

شکری افزود: “ما در تلاشیم تا حدی که از تجربه دیگران برای دستیابی به اصلاحات در زمینه های سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی استفاده می کنیم ، افزایش دهیم.” همه اینها به نفع مصر است که می تواند از آنها قدردانی کند. تلاشها و میزان بهره مندی آنها از آنها. “

در همین حال شکری ، بازداشت روزنامه نگاران در مصر را به دلیل اظهار نظر بازداشت و تأکید کرد که با هرگونه ادعایی مطابق با قوانین مصر برخورد شده است. تمام تحقیقات تحت نظارت دادگستری کشور انجام می شود که شفافیت را تضمین می کند.

وی به نیاز دولت آینده آمریكا ، به رهبری جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، برای ارزیابی وضعیت حقوق بشر بر اساس گروههایی كه نماینده مردم مصر هستند ، و نه گروههایی كه مصر را هدف قرار می دهند ، اشاره كرد.

شکری خاطرنشان کرد: گروههای افراطی وجود دارند که تلاش می کنند واقعیت اوضاع کشور را جعل کنند. وی از همتایان بین المللی خود خواست تا با خیال راحت در خیابان ها با شهروندان مصری صحبت کنند.

وزیر اظهار داشت که تقویت هماهنگی و همکاری بین کشورها باید به نفع جوامع باشد و در جهت رفاه حال شهروندان باشد.

شکری گفت: “ما در مصر از انتقاد از شرکای بین المللی خودداری می کنیم زیرا معتقدیم ارزیابی حقوق بشر به عهده هر جامعه است نه افراد خارجی.”

وی همچنین گفت هیچ کشوری در جهان نمی تواند ادعا کند که به اصول حقوق بشر احترام کامل گذاشته است ، اگرچه همه باید برای رسیدن به آن هدف تلاش کنند.

شکری خاطرنشان کرد که وی “می تواند” آلمان و سایر کشورها را هنگام استفاده از اصول حقوق بشر مورد انتقاد قرار دهد ، اما سیاست مصر کاملاً مخالف آن است.

وزیر افزود که اتحادیه اروپا باید حقوق بشر را در چارچوب جامع خود در نظر بگیرد و میزان علاقه دولت مصر به این موضوع را ارزیابی کند. اطلاعات را نباید فقط از منابعی بدست آورد که از منظر محدودی ممکن است دیدگاه محدودی به موضوعات داشته باشند و واقعیت مصر را منعکس نکند.

وی افزود که این ارزیابی باید در هر جامعه با توجه به شرایط ، چالش ها و رشد انجام شود.

شکری افزود که شرایط امروز آلمان با 70 یا 100 سال پیش متفاوت است. همه اینها بخشی از توسعه طبیعی است که همراه با پیشرفت اقتصادی و سیاسی و منابع موجود است.

وی تأكید كرد كه ثباتی كه اروپا از آن برخوردار است برای شرایط فعلی مهم است ، اما در سایر مناطق چالش های بسیاری وجود دارد كه باید برطرف شوند.

در پایان ، شکری به ایفای نقش دولت ، از جمله پارلمان و سنا ، اشاره کرد که برای تأمین نیازهای مردم مصر ضروری است. وی بر تعهد مصر برای انجام تعهدات خود ، به ویژه در زمینه بهبود رهنمودهای عینی برای دستیابی به اهداف خود ، و عدم اعتماد به اطلاعات مغرضانه تأکید کرد. وی همچنین علیه نهادهایی که مصر را از نظر سیاسی هدف قرار می دهند ، هشدار داد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *