کره جنوبی هیأتی را برای آزاد سازی یک نفتکش ، ملوان به ایران اعزام می کند

[ad_1]

وزارت خارجه کره جنوبی روز سه شنبه گفت که برای آزادی زودهنگام نفتکش مصادره شده کره جنوبی و ملوانان آن هیاتی به ایران اعزام می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه چوی یانگ سام در جلسه توجیهی خبری گفت كه هیاتی به سرپرستی مدیر كل منطقه در اسرع وقت به ایران اعزام می شود تا موضوع از طریق گفتگو با ایران حل شود.

یک تانکر نفتی کره جنوبی به نام MT Hankuk Chemi روز دوشنبه به اتهام آلودگی شیمیایی توسط ارتش ایران در تنگه هرمز توقیف شد. در آن زمان ، وی از عربستان سعودی به امارات متحده عربی می رفت.

پنج کره جنوبی ، 11 تبعه میانمار ، دو اندونزیایی و دو ویتنامی سرنشین بودند.

علاوه بر این ، چوی جونگ كون معاون اول وزیر خارجه كره جنوبی انتظار می رود در سفر سه روزه خود به یكشنبه در مورد مصادره بحث كند.

سخنگو با بیان اینکه سفر چوی قبل از حادثه توقیف ترتیب داده شده بود تا در مورد موضوعات مورد علاقه دو طرف کره جنوبی و ایران گفتگو کند ، افزود: موضوع توقیف به طور طبیعی در سفر چوی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

از سوی دیگر ، علی ربیعی سخنگوی دولت ایران روز سه شنبه گفت کره جنوبی بیش از 7 میلیارد دلار دارایی ایران را گروگان گرفته است.

خاخام در یک کنفرانس خبری گفت: “ما گروگان نیستیم ، اگر کسی گروگان باشد ، دولت کره جنوبی دارایی های ایران را به” بهانه های بیهوده “نگه می دارد.

اظهارات ربیعی یک روز پس از آن صورت گرفت که ایران یک تانکر با پرچم کره جنوبی را در تنگه هرمز به دلیل “نگرانی های زیست محیطی” توقیف کرد.
صادرات نفت ایران در میان فشارهای آمریکا برای تحریم ایران در بانک های کره جنوبی مسدود شده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *