کشتار مسابقه در تولسا: 100 سال بعد و نذر مردی از شیکاگو برای رقم زدن این واقعه غم انگیز

[ad_1]

CHCIAGO (WLS) – 100 سال از جدایی پدربزرگ دکلب والکوت از خانواده اش می گذرد

والکات به عنوان بخشی از ادای احترام اجداد برای پرستش ویژه عبادت می کند.

یک قرن پیش ، پدربزرگ والکوت ، دیوید مکینتاش ، در کشور نهر مسکوگی در نزدیکی تولسا ، اوکلاهما ، جایی که امروز والکات است ، زندگی می کرد.

والکات با اشاره به عکسهای قدیمی پدربزرگش گفت: “این یک تجربه بسیار هیجان انگیز است ، زیرا ، می دانید ، خانواده پدرم از آنجاست.”

مرتبط: شبانان تولسا 100 سال پس از کشتار “سرزمین مقدس” را گرامی می دارند

این آخر هفته ، رئیس بازنشسته و نویسنده آتش سوزی شیکاگو با نزدیکان خود در اوکلاهما جمع شد تا وقایع دلخراش کشتار نژاد در تولسا را ​​رقم بزند

وی گفت: “تمام هدف آنها اخراج سیاه پوستان از اوکلاهما بود.”

والكوت گفت كه خانواده او علاوه بر ادای احترام ، برای بازیابی میراث و خسارات اجدادشان دور هم جمع شده اند.

والكوت گفت: “من در مورد پدربزرگم ، نزدیكانش و افرادی كه اینجا بودند صحبت می كنم و دیگر نمی توانند در مورد خودشان صحبت كنند.”

در تاریخ 31 مه 1921 ، جمعیت سفید خشمگین به اجبار به محله گرین وود ، محله پر رونقی که به نام بلک وال استریت معروف است ، راهپیمایی کردند.

مرتبط: “من هنوز بوی دود را حس می کنم”: بازمانده قتل عام نژاد تولسا ، 107 ، از ایالات متحده می خواهد تا جنایت سال 1921 را به رسمیت بشناسد.

جمعیت ده ها بنگاه اقتصادی و منازل را به هم ریخت و صدها سیاهپوست آمریکایی را کشت و حدود 10 هزار نفر دیگر را آواره کرد.

دكلب توصیف كرد: “برای دفع این افراد به این روش ، برای مقابله با آنها به روشی كه برای آنها پیش آمده ، دانستن ، كشتن ، مثله كردن …”

امروز ، والکات و خانواده اش ، و همچنین بسیاری دیگر از خانواده های سیاه پوست در اوکلاهما ، در تولسا جمع شدند تا درخواست های خود را برای برقراری عدالت ، جبران خسارت و عذرخواهی از مقامات شهر ، ایالت و فدرال ادامه دهند.

بعد از 100 سال ، والكوت گفت آنها به اندازه كافی صبر كرده اند.

والكوت گفت: “این جنگ سختی نه تنها برای من و خانواده ام بود ؛ مردم اوكلاهما به طور كلی و تولسا.” “من قصد ندارم که متوقف شوم. هر کاری برای کمک به اصلاح این اشتباهات باید انجام دهم ، من در آن هستم.”

حق چاپ © 2021 WLS-TV. کلیه حقوق محفوظ است[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *