کنیا ساعت منع رفت و آمد شبانه ویروس کرونا را به مدت 3 ماه تمدید کرد

[ad_1]

رئیس جمهور کنیا ، اوهورو کنیاتا ، به عنوان بخشی از اقدامات جلوگیری از ویروس کرونا ، (یکشنبه شب) به عنوان بخشی از اقدامات جلوگیری از ویروس کرونا ، منع رفت و آمد در شب یکشنبه را به مدت سه ماه تمدید کرد.

کنیاتا در یک دستورالعمل اجرایی گفت که منع رفت و آمد ملی برای ویروس کرونا تا 12 مارس تمدید شده است و هر روز از ساعت 22:00 تا 04:00 ادامه خواهد داشت.

“در حالی که دستورالعملهای عمومی حاکم بر اجتماعات مذهبی بدون تغییر باقی می ماند ، هر گونه اجتماع مذهبی بسته غیر از هدف عروسی یا تشییع جنازه باید مطابق با دستورالعمل های صادر شده توسط شورای بین دولتی و سایر وزارتخانه های بهداشت و پروتکل ها انجام شود ، که باقی می ماند در حال اجرا ، “او گفت.

رئیس جمهور افزود که همه اشکال رویدادها و گردهمایی های عمومی که می توانند به عنوان رویدادهای “فوق العاده توزیع” برای COVID-19 عمل کنند ، از جمله اجتماعات سیاسی و کنار جاده ای ، برای 60 روز آینده در حالت تعلیق باقی مانده است.

وی گفت ، این امر به استثنای مراسم تشییع جنازه و عروسی ، که فقط با تأیید قبلی و با حداکثر 150 نفر برگزار می شود ، و تنها در صورتی که مکان خاص بتواند تعداد این افراد را در حالی که به همه پایبند است ، جای دهد. دستورالعمل ها و پروتکل های قابل اجرا

وی افزود که تمام امکانات انزوا در کشور از طریق ظرفیت سازی مستمر کارکنان بهداشت ، تهیه تجهیزات محافظت شخصی مناسب (PPE) برای کارمندان بهداشت و اقدامات مداوم پیشگیری و کنترل عفونت در وضعیت آمادگی بالا همچنان ادامه خواهد داشت. .

رئیس جمهور گفت مقامات محلی سرمایه گذاری در ظرفیت اکسیژن لوله ای و قابل حمل را در کلیه مراکز جداسازی و مراقبت های ویژه COVID-19 افزایش خواهند داد.

وی گفت كه معلمان و سایر كاركنان بالای 58 سال ، یا افرادی كه شرایط قبلی دارند ، وظایف خود را از طریق راه دور یا با برگزاری كلاسها / دروس خارج از منزل خود با جریان هوای طبیعی انجام می دهند.

رهبر کنیا گفت که تمام مسافران در وسایل نقلیه عمومی و شخصی باید همیشه ماسک بزنند و بهداشت دست را در هر زمان حضور در وسیله نقلیه موتوری حفظ کنند و همه وسایل نقلیه خدمات عمومی باید حداکثر تا حد مجاز 60 درصد رعایت کنند. ظرفیت بار.

وی گفت: کلیه مدارسی که از روز دوشنبه تحصیل خود را از سر می گیرند باید مطابق با دستورالعمل های صادر شده از وزارتخانه های بهداشت و آموزش و پرورش ، از داشتن ایستگاه های مناسب شستن دست متناسب با جمعیت دانش آموزان خود اطمینان حاصل کنند.

رئیس جمهور گفت مدارسی که با مشکل آب روبرو هستند باید اطمینان حاصل کنند که وسایل کافی برای ضد عفونی دست هم برای دانش آموزان و هم برای معلمان وجود دارد.

وی اظهار داشت: کلیه بازدیدهای غیرضروری والدین و سرپرستان از مدارس ممنوع است و فقط در شرایط استثنایی مطابق با دستورالعمل های صادر شده توسط وزارت آموزش و پرورش مجاز است ، کلیه بازدید کنندگان مدارس در مدارس ثبت شده و مشمول همه پروتکل های پیشگیری از عفونت.

کنیا گفت که همه معلمان و دانش آموزان علاوه بر بهداشت دقیق دست و فاصله جسمی ، هنگام حضور در محل مدرسه یا حمل و نقل مدرسه ، باید از ماسک صورت مناسب استفاده کنند.

وی گفت: “همه فعالیت های فوق برنامه از قبیل ورزش ، نمایش ، موسیقی و روزهای جوایز که بیش از یک مدرسه در آن شرکت می کنند باید برای 90 روز آینده ممنوع شده و کلیه بازدیدهای تبادلاتی بین مدارس برای مدت مشابه ممنوع شود.”

رئیس جمهور گفت که روسای هر مدرسه باید ثبت نام کلیه دانش آموزان یا معلمان بیمار را انجام دهند.

وی از کلیه کنیایی ها خواست که طبق دستورالعمل ها و پروتکل های صادر شده از وزارت بهداشت ، که شامل استفاده صحیح از ماسک صورت ، فاصله فیزیکی و اجتماعی ، شستن منظم دست با آب و صابون یا استفاده مکرر از ضد عفونی کننده های مناسب و تمیز کردن منظم و ضد عفونی سطوح غالباً لمس شده.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *