یک کشته ، 226 زخمی در جریان اعتراضات در لبنان

[ad_1]

در جریان درگیری های شبانه بین نیروهای امنیتی و معترضان ضد دولت ، یک جوان لبنانی در طرابلس کشته و 226 نفر دیگر زخمی شدند ، از اینکه حبس سخت آنها هیچ راهی برای زنده ماندن از فروپاشی اقتصاد نداشته است.

شاهدان عینی گفتند که پلیس ضد شورش برای جلوگیری از معترضانی که قصد حمله به ساختمان دولت در شهر شمالی را داشتند ، گلوله های زنده شلیک کرد.

شاهدان دیگر می گویند که نیروهای امنیتی با گاز اشک آور و گلوله های لاستیکی به معترضانی که سنگ پرتاب کردند ، کوکتل مولوتف انداخته و اتومبیلی را به آتش کشیدند.

رسانه های دولتی لبنان گزارش دادند که 226 معترض و نیروهای امنیتی در این درگیری ها زخمی شدند ، در حالی که یک مرد 30 ساله بر اثر جراحات وارده جان خود را از دست داد.

نیروهای امنیتی داخلی لبنان گفتند که نارنجک های دستی ، از جمله یک گشت ، پرتاب شده و حداقل 9 افسر زخمی شده اند. آنها متعهد شدند که با “سختگیری و عزم کامل” پاسخ دهند.

صلیب سرخ لبنان گفت که یک مامور امنیتی به شدت زخمی شده است ، در حالی که 63 معترض در محل تحت درمان قرار گرفتند و 35 نفر دیگر به بیمارستان های اطراف منتقل شدند.

پلیس بلافاصله در مورد شلیک گلوله های مستقیم و کشته شدن معترض پاسخ نداد.

با این حال ، تصاویر رویترز نشان می دهد که جرقه ها به زمین برخورد می کنند ، ظاهرا از گلوله باران گلوله و صدای شلیک گلوله است.

صبح روز پنجشنبه ، ارتش لبنان پس از یک شب طولانی درگیری با معترضین ، امنیت در طرابلس را برقرار کرد.

این سومین روز اعتراضات در طرابلس علیه محاصره کامل اعمال شده توسط مقامات برای محدود کردن شیوع ویروس کرونا (COVID-19) است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *