1619 بنیانگذار پروژه نیکول هانا جونز از UNC استعفا داد و در دانشگاه هوارد تدریس می کند

[ad_1]

CHAPEL HILL، NC – نیکول هانا جونز پس از تبدیل شدن شغل خود به یک بحث ملی ، به UNC نخواهد آمد.

هانا جونز صبح امروز در مصاحبه ای با گیل کینگ در CBS اعلام کرد.

هانا جونز گفت: “من تصمیم گرفتم پیشنهاد تصدی وزارت کار را رد کنم. من در دانشگاه کارولینای شمالی در چاپل هیل تدریس نخواهم کرد.”

وی ادامه داد که در عوض این صندلی شوالیه مقدماتی در رقابت و روزنامه نگاری خواهد بود دانشگاه هوارد

هانا جونز در سال 2020 برای عضویت در هیئت علمی UNC به عنوان رئیس شوالیه در رقابت و روزنامه نگاری تحقیقی انتخاب شد ، موقعیتی که قبلاً به آن رسیده بود.

تماشا: تلقین یا حواس پرتی؟ NC به نبرد برای تئوری حساس مسابقه می پیوندد

هانا-جونز روند تصدی گسترده ای را پشت سر گذاشت و هر مرحله را پشت سر گذاشت تا اینکه درخواست هیئت امنای UNC برای لغو درخواست وی به وی اعطا شد.

“من مراحل رسمی این ماموریت را طی کردم و همتایانم در دانشگاه گفتند که من لیاقت این مسئولیت را دارم. این اعضای هیئت مدیره از نظر سیاسی منصوب می شوند که تصمیم گرفته اند که من نیستم.”

شورا رای نهایی را برای تأیید کلیه درخواستهای تصرف در اختیار دارد. تأخیر وی در رأی دادن به نامزدی هانا – جونز به دلیل اختلاف نظر در مورد لایحه 1619 بود.

این روزنامه نگاری برای او جایزه پولیتزر را به دست آورد ، اما از آن زمان به بعد جایزه گرفت هدف فعالان محافظه کار که ادعا می کنند به دنبال بازنویسی تاریخ آمریکا در یک نگاه منفی هستند. طرفداران این طرح معتقدند که این پروژه به شیوه دقیق تر و جامع تری به تاریخ آمریکا نگاه می کند و توجه را به این نکته جلب می کند که چگونه ایالات متحده نسل به نسل شهروندان سیاهپوست خود را شکست داده است.

“کاملاً واضح است که دوره من به دلیل مخالفت سیاسی ، به دلیل دیدگاه های تبعیض آمیز علیه نظرات من آغاز نشده است و من معتقدم که من نژاد و جنسیت هستم.” او ادعا می کند.

مرتبط: رئیس دانشجویی UNC به تار هیلز آینده می گوید که “نبرد هانا – جونز را” به جای دیگری “

هانا جونز گفت که تا به امروز ، هیچ عضو هیئت مدیره UNC با او تماس نگرفته و هیچ گونه راهنمایی در مورد اینکه چرا رأی وی در ماه های نوامبر و ژانویه در جلسات هیئت مدیره رد شده است ، داده است.

قبل از تبدیل شدن به اخبار ملی ، هانا جونز در واقع به عنوان رئیس نایت در UNC بدون یک دوره منصوب شد. با این حال ، هنگامی که خبر عمومی شدن او در نقش اول سیاه پوستی و همچنین اولین کسی در موقعیت عدم دستیابی به حکم علنی شد ، وی نظر خود را تغییر داد و از توافق خارج شد.

هانا جونز گفت: “این (UNC) ماده آلما من است. من دانشگاه را دوست دارم.” “دانشگاه چیزهای زیادی به من داد و من می خواستم پس بدهم. خجالت آور بود که اولین شخصی که از حکمرانی محروم شد. شرم آور بود و من نمی خواستم این به یک رسوایی عمومی تبدیل شود. تنها مرد سیاه پوست در آن موقعیتی که از کنترل وی محروم شده است. “

مرتبط: کمک کننده بزرگ UNC با ارسال نامه ای به صدراعظم در مورد انتصاب نیکول هانا جونز ابراز نگرانی کرد

پس از چند هفته کاهش سرعت و پرتاب UNC در کانون توجه ، هیئت امنا با تصویب 9-4 به تصویب رسید حکم هانا جونز.

هانا جونز گفت این پیروزی او بود. او برای شنیدن رأی خود می جنگد و اکنون آماده ادامه کار است.

وی گفت: “این وظیفه من نیست که به درمان دانشگاه کارولینای شمالی بپردازم.” “این وظیفه افراد قدرت است که در وهله اول این وضعیت را ایجاد کرده اند.”

وی گفت که از آینده خود در دانشگاه هوارد بسیار هیجان زده است و از هر کسی که می گوید می تواند در خارج از یک دانشگاه سیاه پوست تاریخی که از قبل مبارزه او را درک کرده است ، کارهای بیشتری انجام دهد ، رویگردان است.

وی گفت: “من در مورد تصمیمم برای رفتن به یک کالج تاریخی سیاهپوست بسیار متفکر بودم.” “آنچه من تصمیم گرفتم از کلاس دوم باشد ، زمانی که من را به مدرسه سفیدها بردند ، من تمام زندگی خود را با اثبات اینکه در فضاهای نخبه سفید که برای افراد سیاه پوست ساخته نشده اند تعلق دارم ، صرف کردم. من فقط تصمیم گرفتم – می دانید ، من یک شفافیت در مورد آنچه برای دانشگاه کارولینای شمالی اتفاق افتاده است – من تصمیم گرفتم که دیگر نمی خواهم این کار را انجام دهم. متخصصان سیاه پوست باید احساس راحتی کنند – و در واقع شاید موظف باشند – به موسسات خود مراجعه کنند و استعدادها و منابع ما را به نهادهای خود ما و همچنین به پرورش آنها کمک می کنیم. “

دانشگاه هوارد بیانیه ای در مورد هانا جونز و همچنین دانش آموخته هاوارد Ta-Nehisi Coates كه به دانشكده نیز اضافه شد ، صادر كرد.

وین اول فردریک ، رئیس دانشگاه هوارد ، در بیانیه ای گفت: “استقبال از هوارد به عنوان دو خبرنگار معتبر و تأثیرگذار امروز خوشحال است.” “در چنین زمان حساس برای روابط نژادی در کشور ما ، درک نقش روزنامه نگاری در مدیریت مکالمه ملی و پیشرفت اجتماعی بسیار حیاتی است. نه تنها اتاق خبر ما باید نشان دهنده جوامعی باشد که در آن گزارش می کنند ، بلکه باید این حرفه را تزریق کنیم. ما خوشحالیم که آنها بینش و تحقیق خود را در مورد تیمی با کلاس عالی از اساتید کلاس جهانی ارائه می دهند. “

آمریکای ما: تجربه ویژه HBCU

واکنش UNC

سوزان کینگ ، رئیس دانشکده رسانه و روزنامه نگاری Hussman در UNC ، که هانا جونز به طور خاص بخاطر صداقت در دوران مسئولیت خود تحسین کرد ، گفت که از اینکه هانا-جونز به عضویت هیئت علمی UNC نایل شد ، ناامید شده است.

“هانا جونز یکی از همکاران مدرسه ما و یک پاشنه تار وفادار است. ما او را تشویق خواهیم کرد که همچنان دانش آموزان ما را از موقعیت جدید خود به چالش بکشد و به آنها الهام ببخشد. ما برای او چیزی جز موفقیت عمیق آرزو نداریم و امیدواریم که UNC بتواند از این موارد طولانی یاد بگیرد – درام ایستاده در مورد چگونگی تغییر نیاز ما به عنوان یک جامعه دانشمند برای تبدیل شدن به دانشگاهی که مطابق با ارزش های گفته شده به عنوان یک مکان متنوع و پذیرای همه رشد کند. ” بیانیه ارسال شده در اینجا

سایر معلمان دانشکده روزنامه نگاری UNC سخنان تندتری برای توصیف از دست دادن هانا جونز داشتند: “این نژادپرستی بود.”

در بیانیه آمده است: “ما از انتخاب خانم هانا-جونز حمایت می كنیم. رفتار وحشتناك با یکی از پر زرق و برق ترین روزنامه نگاران ملت توسط مادر مادرش تحقیرآمیز ، نامناسب و ناعادلانه بود.”

بیانیه کامل توسط 32 معلم در مدرسه امضا شده است.

حق چاپ © 2021 WTVD-TV. کلیه حقوق محفوظ است[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *