20،000 شهروند داده های مربوط به ابتکار جایگزینی اتومبیل را ثبت می کنند: وزیر تجارت

[ad_1]

وزیر تجارت و صنعت مصر ، نوین گیمه فاش کرد که 20،000 شهروند داده های خود را در نمایشگاه Go Go Green اخیر ثبت کردند تا از طرح تعویض خودرو دولت استفاده کنند.

گاما گفت که هدف این طرح تبدیل و جایگزینی وسایل نقلیه ای است که از انرژی پاک و گاز طبیعی استفاده می کنند. از ثبت نام کنندگان ، بیش از 10 هزار شهروند برای استفاده از این ابتکار اقدام کرده اند ، که نشان دهنده اعتماد آنها به رهبری سیاسی و دولت برای پذیرش این طرح مهم است.

وزیر افزود که عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور به دولت دستور داده است ابتکار عمل را برای کمک به شهروندان برای جایگزینی وسایل نقلیه قدیمی خود با وسایل مدرن آماده کند.

تعویض در شرایط آسان برای شهروندان و بدون افزودن وزن اضافی انجام خواهد شد. این طرح شامل کاهش نرخ بهره و مدت دوره کمک مالی است.

این اعلامیه گاما در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی با خاتمه نمایشگاه Go Green ، اولین نمایشگاه فناوری تبدیل و جایگزینی وسایل نقلیه با انرژی پاک اعلام شد.

وزیر گفت این نمایشگاه طی سه روز حضور بی سابقه ای داشته و شاهد بسیاری از وقایع مهم بوده است. نه بانک نیز شرکت کردند ، همچنین بسیاری از شرکت ها ، کارخانه ها و ارگان هایی که با صنعت خودرو و شرکت های گاز کار می کنند.

وی خاطرنشان كرد كه تمام بانك های مصر در ابتكار تبدیل و جایگزینی وسایل نقلیه مشاركت خواهند كرد تا تمام وسایل نقلیه موجود در سیستم جاده ای مصر با گاز طبیعی یا انرژی تمیز كار كنند. بانک مرکزی مصر (CBE) الزامات ثابت را برای ابتکار عمل به همه بانک ها توزیع کرده است.

گاما گفت که در روزهای آینده ، درخواست های ارسال شده در وب سایت ابتکار بررسی می شود و پس از آن به متقاضیان واجد شرایط اطلاع داده می شود.

با همکاری وزارت داخله و وزارت توسعه محلی ، آنها می توانند تقاضای قراضه اتومبیل های قدیمی خود را کنند. وزیر خاطرنشان کرد: مرحله اول ابتکار عمل امسال با جایگزینی 70 هزار اتومبیل اجرا می شود که 55 هزار خودرو شخصی و تاکسی و 15 هزار مینی بوس خواهد بود.

وزیر اشاره کرد که ارزش طرح اسقاط خودرو با هماهنگی وزارت مالیه تعیین شده است. ارزش تغییرات ایجاد شده در مشوق سبز براساس قیمت خودروی جدیدی که خریداری می شود ، خواهد بود.

ارزش قراضه با حداکثر 50،000 EGP با ارزش انگیزه سبز همراه خواهد شد و پیش خرید را تشکیل می دهد که از قیمت کل ماشین جدید کسر می شود.

گاما گفت: تغییر وسایل نقلیه به گاز طبیعی تأثیرات اقتصادی قابل توجهی دارد ، زیرا حدود 50٪ هزینه های عملیاتی خودرو را ذخیره می کند. این امر علاوه بر صرفه جویی در هزینه های نگهداری و همچنین تأثیرات مثبت استفاده از گاز طبیعی بر محیط زیست است.

وی گفت كه مصر در حال حاضر از مازاد زیادی گاز طبیعی برخوردار است و همین امر باعث شده وزارت نفت و منابع معدنی 47000 خودرو را برای كار با گاز طبیعی در سال 2020 تبدیل كند. این ارقام با 18000 خودرویی كه تبدیل شده اند مقایسه می شود. در سال 2019

وزیر افزود که شرکت های شرکت کننده در این طرح از وزارت دارایی به صورت کاهش گمرک و مالیات بر ارزش افزوده پشتیبانی می شوند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *