22٪ از نمونه کارهای توسعه FY 2019/20 ، اختصاص یافته به مسکن ، مدیریت فاضلاب: وزارت همکاری بین المللی

[ad_1]

Randa Hamza ، دستیار وزیر در امور همکاری بین الملل برای برنامه ریزی و نظارت ، نشان داد که مجموع سبد سرمایه گذاری های دریافتی در طول سال مالی 2019/20 (سال مالی) معادل 25 میلیارد دلار است.

حمزه افزود که 22٪ از این بودجه برای مدیریت مسکن و فاضلاب در نظر گرفته شده است ، در حالی که 19٪ به انرژی و حمل و نقل اختصاص یافته است.

وی افزود که در سال 2020 ، وزارت همکاری بین المللی اصلاحات ساختاری را برای بازسازی چارچوب حکمرانی معرفی خواهد کرد. آنها برای بهبود نظارت بر پیشرفت پروژه هایی که توسط شرکای توسعه چند جانبه تأمین می شوند ، ایجاد شده اند.

این هدف همچنین اطمینان از جمع آوری داده ها برای بهبود تصمیم گیری ، کارایی دولت ، پاسخگویی و شفافیت اطلاعات با سهامداران است.

حمزه گفت: “این در چارچوب فرمان ریاست جمهوری 303 پوند 2004 وزارت همکاری بین المللی است.” کشور برای دستیابی به اولویت های توسعه ملی است. “

اظهارات وی هنگام ارائه وی به کمیته برنامه ریزی و بودجه ، که داده های جامعی در مورد مالیات توسعه را در سال مالی 2019/20 ارائه کرد ، بیان شد.

در حین ارائه ، حمزه همچنین اصلاحاتی را که توسط وزارت همکاری بین المللی برای بهبود حاکمیت مشترک اجرا شده ، بیان کرد. آنها همچنین با ایجاد فضاهای باز ، شفاف ، جذاب و قدرتمندتر برای اجرای موثر ، نظارت بر پروژه را تحت پوشش قرار دادند.

این جلسه در مقر کمیته برنامه ریزی و بودجه مجلس نمایندگان با حضور سحر صلاح ، مدیر اداره کل برنامه ریزی و نظارت برگزار شد.

حمزه افزود که این وزارتخانه جلسات نظارت مشترک سه ماهه را با حضور ذینفعان مختلف برگزار می کند. این شامل شرکای توسعه ، ذی نفعان ، علاوه بر نمایندگان سطح بالا از وزارت دارایی و بانک مرکزی مصر (CBE) است.

این جلسات برای بررسی وضعیت پروژه های در دست اجرا و همچنین دستاوردها و اهدافی که در طول چرخه پروژه بدست آمده است ، برگزار می شود.

در نتیجه این نظارت دوره ای ، مشخص شد که در ژانویه 2020 ، 16٪ از پروژه ها در اجرای آنها با چالش روبرو هستند. این میزان در پایان دسامبر سال 2020 فقط به 2٪ کاهش یافته و حدود 98٪ پروژه ها در دست اجرا هستند که بدون محدودیت اجرا می شوند.

حمزه افزود که طی یک سال گذشته ، وزارت همکاری بین المللی چندین بازدید محلی از پروژه های تأمین شده توسط شرکای توسعه داشته است. این اتفاق علی رغم شرایط ناشی از همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) جدید رخ داده است.

این بازدیدها شامل یک برنامه توسعه جامعه در سینا و پروژه هایی برای توسعه کشاورزی و مناطق روستایی در استانهای کنا و لوکسور بود. همچنین بازدیدهایی از تصفیه خانه فاضلاب رود ال فارگ برای ارائه داستانهای موفقیت محور و گزارشات مربوط به مشارکتهای توسعه بین المللی صورت گرفت.

بر اساس گزارش سالانه خود برای سال 2020 ، وزارت همکاری های بین المللی توافق نامه های مالی توسعه را به ارزش 9.8 میلیارد دلار در طول سال تأمین کرده است. از این میزان ، 6.7 میلیارد دلار برای تأمین بودجه پروژه های حاکمیتی و 3.1 میلیارد دلار برای حمایت از بخش خصوصی هزینه می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *