250،000 تبدیل خودروهای گاز طبیعی ، جایگزینی برنامه ریزی شده در 3 سال

[ad_1]

طبق گفته وزیر تجارت و صنعت مصر ، نواین گاما ، در مرحله اول سه ساله برنامه ملی تبدیل یا جایگزینی وسایل نقلیه به گاز طبیعی ، در مجموع 250،000 اتومبیل هدف قرار می گیرد.

این شامل 70،000 ماشین در سال اول ، 90،000 ماشین در سال دوم و 90،000 ماشین در سال سوم است و علاوه بر تبدیل 55،000 تاکسی و ماشین شخصی و 15،000 ون انجام خواهد شد.

سخنرانی وزیر در اولین روز نمایشگاه Go Green ارائه شد ، جایی که وی مهمترین ویژگی های برنامه ملی تبدیل و جایگزینی اتومبیل های دارای گاز طبیعی را ارائه داد.

وی همچنین ابزارهای بهبود حمل و نقل ، گسترش خودرو و صنایع غذایی در مصر و استفاده از زیرساخت های مدرن و جاده های جدید را برجسته کرد.

به عنوان بخشی از این ، گاما کاهش بودجه عمومی کشور برای هزینه یارانه محصولات نفتی را مشخص کرد.

وزیر همچنین گفت که 47000 اتومبیل برای کار با سیستم سوخت زیستی با استفاده از بنزین و گاز طبیعی تبدیل شده اند و کل بودجه آن 252 میلیون EGP است. این پروژه به ارائه 47000 فرصت شغلی کمک کرد.

گاما همچنین گفت که این برنامه استفاده از گاز طبیعی را تشویق می کند ، که باعث صرفه جویی در حدود 50 درصد از پول صرف شده در سوخت های سنتی می شود. در نتیجه درآمد بهتری برای رانندگان تاکسی و مینی بوس فراهم می کند ، آلودگی هوا را کاهش می دهد ، از محیط زیست محافظت می کند ، از جدیدترین کشفیات گاز طبیعی بهره می برد و هزینه واردات گازوئیل را کاهش می دهد.

وزیر خاطرنشان کرد که 9 بانک مصر در غرفه های ویژه در نمایشگاه شرکت می کنند تا علاوه بر پاسخ به سوالات شهروندان مایل به استفاده از این برنامه ، خدمات بانکی موجود برای تأمین مالی را نیز نشان دهند.

Go Green توافق نامه های همکاری بین آژانس توسعه شرکت های خرد ، کوچک و متوسط ​​(MSMEDA) ، شرکت گاز طبیعی (گاز اتومبیل) و فناوری بین المللی گاز مصر (Gastec) را امضا می کند.

این توافق نامه ها برای تکمیل مراحل برنامه 200 میلیون EGP مالی جدید فراهم می کنند. علاوه بر این ، وزارت تجارت و صنعت و نیسان موتورز مصر تفاهم نامه همکاری (تفاهم نامه) را امضا کردند. گاما گفت ، این توافقنامه برنامه ای را برای تشویق صادرات خودروهای تولید داخل به خارج اجرا می کند.

وی افزود كه 30 شركت اتومبیل سازی در این نمایشگاه شركت می كنند و نشان داد كه وزارت او همچنین با 9 شركت محلی توافق كرده است كه در برنامه تهیه 12 مدل مختلف اتومبیل و وانت مشاركت كند.

در مورد تبدیل اتومبیل به گاز طبیعی ، گاما گفت که MSMEDA هزینه 150،000 اتومبیل را طی سه سال منتهی به 2023 ، با تخمین هزینه تبدیل 1.2 میلیارد EGP ، تأمین خواهد کرد. بر این اساس ، توافق شد که 50000-75 000 ماشین در سال با هزینه 400 میلیون EGP به 600 میلیون EGP منتقل شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *