5 مرگ و میر جدید ناشی از COVID-19 در میان پزشکان مصری که در مجموع به 276 نفر رسیده است: اتحادیه پزشکی

[ad_1]

اتحادیه پزشکی مصر (EMS) روز دوشنبه اعلام کرد که پنج مرگ جدید در میان پزشکان به علت عوارض مربوط به ویروس کرونا (COVID-19) جدید گزارش شده است.

پزشکان عبارتند از: یاسر احمد میرا؛ فاطی محمد علی؛ حازم القاشف؛ عمرو عبدالگانی؛ و علا احمد.

آخرین مرگ و میر منجر به 276 پزشک در مصر شده است که در بیماری همه گیر جان خود را از دست داده اند.

طبق گفته ناویا الشافعی معاون وزیر EMS تاکنون حدود 10 هزار پزشک در مصر آلوده شده اند.

با تشدید موج دوم COVID-19 در سراسر کشور ، کارمندان بهداشت در مصر در صف مقدم هستند و تعداد فزاینده ای از بیماران را معالجه می کنند.

فقط در روز یکشنبه ، 64 مورد مرگ به دلیل عوارض مربوط به ویروس کرونا گزارش شده است که یکی از بالاترین ثبت های ثبت شده اخیراً از زمان شروع موج دوم در مصر است. تعداد کل موارد تایید شده COVID-19 در کشور در حال حاضر 142187 ، با 7805 مرگ است.

به گفته وزارت بهداشت و جمعیت ، کارکنان بهداشتی در بیمارستان های منزوی مصر علاوه بر کسانی که از بیماری های مزمن و افراد مسن رنج می برند ، در دریافت واکسن COVID-19 نیز در اولویت هستند. این واکسن در مصر رایگان خواهد بود.

تاکنون ، مصر دو محموله واکسن دریافت کرده است که توسط گروه دارویی ملی چین (Sinopharm) و با حمایت G42 Healthcare امارات تولید شده است.

از زمان آغاز شیوع همه گیر در مصر در فوریه 2020 ، EMS خواستار حمایت بیشتر از متخصصان بهداشت در مصر شده است. او دائماً اصرار دارد كه در صورت آلوده شدن ، وسایل بهداشتی لازم برای محافظت شخصی (PPE) و تجهیزات بهداشتی در اختیار آنها قرار گیرد.

در پاسخ ، در ماه مه سال 2020 ، وزارت بهداشت و جمعیت تصمیم گرفت 20 تخت در هر بیمارستان قرنطینه ای در سراسر کشور به کارکنان بهداشتی آلوده به ویروس اختصاص دهد. وی همچنین قول داد آزمایشات PCR و سایر آزمایشات مربوط به متخصصان مراقبت های بهداشتی را گسترش دهد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *