5 کشور به عنوان اعضای منتخب شورای امنیت مسئولیت ها را بر عهده می گیرند

[ad_1]

هند ، ایرلند ، کنیا ، مکزیک و نروژ مسئولیت عضویت در اعضای غیرمستقیم شورای امنیت را از روز دوشنبه آغاز کردند.

دوره دو ساله آنها رسماً از اول ژانویه آغاز می شود. اما روز دوشنبه اولین روز کاری شورا برای سال 2021 پس از تعطیلات کریسمس و سال نو است.
ظهر مراسم برافراشتن پرچم به مناسبت آغاز مسئولیت های آنها برگزار شد.

سفیر قزاقستان در سازمان ملل ، مژزان ایلیاسوف ، که ریاست این مراسم را بر عهده داشت ، به پنج عضو جدید شورا تبریک گفت و برای آنها در تحقق اولویت های خود در دوره دو ساله خود آرزوی موفقیت کرد ، که وی آنها را “دو سال تعیین کننده در تاریخ معاصر” توصیف کرد.

سال 2021 برای همه کشورها و سازمان ملل سال امید است. وی گفت ، صلح ، امنیت و توسعه پایدار بین المللی در سال 2021 عمدتا به تصمیمات سازمان ملل و شورای امنیت با اعضای دائمی و غیر دائمی آن بستگی دارد.

“بر اساس درسهای دشوار اما ارزشمندی که در سال 2020 آموخته شده است ، ما نیاز به تجزیه و تحلیل و استفاده از بهترین نمونه های همکاری در کارهای آینده خود داریم
سازش و تعهد به دلایل پیشبرد بیشتر و حصول اطمینان از صلح ، امنیت و توسعه پایدار جهانی. وی گفت: “ما برای تبدیل امیدهای فعلی خود به منافع واقعی و تغییر مثبت برای مردم و اجرای برنامه صلح دبیركل (سازمان ملل) به عملی واقعی نیاز داریم.”

نمایندگان دائمی پنج کشور قبل از قرار دادن پرچم های ملی مربوطه خود در مقابل اتاق شورای امنیت سخنرانی های کوتاهی داشتند.

این پنج کشور جایگزین بلژیک ، جمهوری دومنیکن ، آلمان ، اندونزی و آفریقای جنوبی شدند.

شورای امنیت با 15 عضو دارای 5 عضو دائمی است – انگلیس ، چین ، فرانسه ، روسیه و ایالات متحده و 10 عضو غیرمستقیم که توسط مجمع عمومی سازمان ملل برای یک دوره دو ساله انتخاب می شوند. هر ساله پنج عضو غیر دائم تغییر می کنند.

استونی ، نیجر ، سنت وینسنت و گرنادین ها ، تونس و ویتنام در اواسط دوره دو ساله غیر دائمی خود قرار دارند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *