61 شهر جدید در مساحت 3.25 میلیون Feddan: دستیار وزیر مسکن توسعه یافت

[ad_1]

به گفته ولید عباس ، دستیار وزیر مسکن در امور اجتماعات ، اداره مصر برای جوامع شهری جدید (NUCA) در حال توسعه 61 شهر جدید با مساحت 3.25 فدران است.

عباس گفت ، تحولات جدید 1.5 درصد از کل مساحت مصر را تشکیل می دهد.

سخنان دستیار وزیر مسکن در طی سمیناری تحت عنوان “بازار املاک و مستغلات مصر: مدل سازی مقاومت در برابر بحران” که روز چهارشنبه توسط اتاق بازرگانی آمریکا (AmCham) در مصر برگزار شد ، بیان شد.

وی افزود: “ما کار ساخت و ساز را در 17 شهر آغاز کرده و 90 درصد پیشرفت فاز اول شهرهای نسل چهارم را به اتمام رسانده ایم.”

وی با بیان اینکه دولت در سال 2019 توسعه 14 شهر جدید را آغاز کرده است ، افزود: “ما 20 درصد از هشت شهر جدید را به منظور جذب سرمایه گذاری جدید در بخش املاک و مستغلات مصر تکمیل کرده ایم و به ویژه در پایتخت اداری جدید (NAC). “

عباس گفت که NAC دستاوردهای قابل توجه و بی سابقه ای را تجربه می کند ، در مرحله اول 85 تا 90 درصد خدمات و زیرساخت ها تکمیل شده است.

وی تأکید کرد که NUCA اولین پیشنهاد ارائه یک سیستم در نوع و سهام نقدی را با یک توسعه دهنده املاک و مستغلات در شهر New Alamein ارائه داده است.

عباس افزود: این پیشنهاد شامل هشت قطعه زمین با مساحت بین 24 تا 56 فید ، با مساحت کل حدود 270 فید است. وی خاطرنشان کرد که این پیشنهاد که 200000 فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم را فراهم می کند ، هدف آن ایجاد پروژه های یکپارچه شهری با کل سرمایه گذاری 30 میلیارد EGP است.

وی گفت که درخواست های سرمایه گذاران از 8 تا 15 فوریه در مقر NUCA دریافت می شود.

وی افزود: “پس از تأیید درخواست ، سرمایه گذار باید 10٪ از كل سهم NUCA را ظرف 60 روز از تاریخ درخواست مالی بپردازد.”

وزارت مسکن ، تاسیسات و جوامع شهری تسهیلات و مزایایی را برای کارآفرینان جهت شروع کار و سرمایه گذاری در جوامع جدید شهری فراهم و توسعه می دهد. وی نشان داد که این به معنای فرصت های شغلی جدید است که مردم را به سکونت و سکونت در این شهرهای جدید ترغیب می کند.

از طرف خود ، ایمن سامی ، رئیس JLL مصر ، گفت که صاحبان املاک در مرکز و غرب قاهره با اجاره نامه و شرایط انعطاف پذیرتر شده اند و اجاره اولیه در قاهره جدید نسبتاً ثابت است.

سامی افزود که مستاجرها در حال حاضر اتاق های كوچكتر مجهز بین 100 تا 300 متر مربع را ترجیح می دهند و مشاغل آنلاین نیز با رشد تجارت الكترونیكی فضای اداری را اشغال می كنند.

وی گفت: تقاضا برای بازار اجاره در مصر به خصوص در نیمه دوم (H2) سال 2020 ثابت است و انتظار دارد که تقاضا برای مسکن در کوتاه مدت به ویژه در بخش متوسط ​​به بالا کاهش یابد.

سامی همچنین اشاره کرد: “ما [JLL] ما همچنان در مورد چشم انداز بازار مسکن در قاهره در میان مدت و بلند مدت خوشبین هستیم ، زیرا دولت به شدت از این بخش حمایت می کند. “

احمد عیسی ، مدیرعامل بانکداری خرده فروشی در CIB ، گفت که بانک های مصری در تخصیص بودجه برای پشتیبانی از صنعت املاک و مستغلات محلی کار بزرگی انجام داده اند.

عیسی افزود که CIB با اختصاص مبلغ هنگفتی برای حمایت از بخش ، یکی از مهمترین بانکهای سرمایه گذاری املاک و مستغلات در مصر است.

وی خاطرنشان کرد: در سال 2020 ، وام های ما به بخش خانگی در مصر حدود 8 میلیارد EGP افزایش یافت که 2 میلیارد EGP از بودجه آن برای خرید سهام خود به افراد اختصاص یافت.

تارک فامی ، مدیر عامل و مدیرعامل شرکت لیزینگ AlTawfik ، گفت که بخش مالی غیر بانکی می تواند راه حل های بسیاری برای تأمین مالی املاک و مستغلات و همچنین خریداران ارائه دهد.

فامی گفت: فعال سازی نقش شرکت های وام مسکن فشار مالی ناشی از مسئولیت توسعه دهندگان را از بین می برد. این به دلیل تصور آنها از بودجه ارائه شده به مشتریان برای خرید سهام از طریق اقساط با مدت طولانی پرداخت است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *