AfDB ، EIB برنامه عملیاتی توسعه سریع در آفریقا را امضا کردند

[ad_1]

بانک توسعه آفریقا (AfDB) و بانک سرمایه گذاری اروپا (EIB) روز چهارشنبه یک برنامه اقدام مشترک برای مشارکت امضا کردند ، که همکاری های برتر و اولویت های توسعه متقابل آنها را برجسته می کند.

این مشارکت همچنین با هدف نشان دادن تمرکز مشترک مشترک در زمینه تحریک سرمایه گذاری عمومی و خصوصی در آفریقا انجام شده است.

برنامه اقدام مشترک این دو نهاد را قادر می سازد تا مجموعه ای مشترک از پروژه هایی را که می توانند از طریق بودجه تأمین شوند ، پیرامون موضوعات اصلی مکمل که هر نهاد مزیت نسبی خود را برای آنها فراهم می کند ، تهیه کنند.

این عناوین عبارتند از: اقدامات اقلیمی و پایداری محیط زیست. سرمایه گذاری تحول در مقیاس بزرگ در زیرساخت های با کیفیت ؛ زیرساخت ها و خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) ؛ مشارکت مالی با یک لنز جنسیتی با هدف توانمند سازی دختران و زنان ؛ آموزش و پرورش؛ و بخش بهداشت

این امضا در حالی رخ می دهد که همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) در حال انجام است ، که فقر را در آفریقا افزایش می دهد و بازارها و معیشت را تهدید می کند. به دلیل تأثیرات منفی بیشمار بحران جهانی بهداشت ، فوریت بیشتری برای اقدام وجود دارد.

در پنج سال گذشته ، سهام مشترک دو موسسه به 3.4 میلیارد یورو افزایش یافته است و سرمایه گذاری در کل 10.2 میلیارد یورو را برای 26 پروژه در این قاره جذب کرده است.

این توافق نامه توسط معاون ارشد AfDB باجابولیله سوازی تسابالالا و معاون رئیس EIB توماس استروس امضا شد. این در طی یک مراسم مجازی با حضور بیش از 100 ذینفع از سراسر آفریقا و اروپا برگزار شد.

پیش از این جلسه میزگردی مختصری بین دو نفر از اعضای ارشد مدیریت و نمایندگان دو نهاد برگزار شد.

برنامه اقدام مشترک به دنبال جلسه هیئت EIB با بانک توسعه آفریقا در فوریه سال 2020 تهیه شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *