BLOM BANK از اجرای SPA برای عملیات در مصر خبر می دهد

[ad_1]

توافق نهایی توسط BLOM بانک و شرکت بانکداری عرب (Bank ABC) امضا شد ، بر اساس آن اولی کل 99.4٪ سهام خود را در عملیات خود در مصر به دیگری می فروشد.

در بیانیه ای از طرفین ، فروش با تأییدیه های لازم از طرف بانک مرکزی مصر (CBE) و همتای لبنانی آن بانک دو لیبان انجام خواهد شد. سایر مصوبات نظارتی از مصر و بحرین برای معامله انتظار می رود.

پاداش پولی پیشنهادی که توسط بانک ABC برای 100٪ سهام BLOM Bank Egypt در معامله ارائه خواهد شد 6.7 میلیارد EGP (427 میلیون دلار) است.

بانک BLOM با ارائه سهام خود در یک پیشنهاد مناقصه اجباری ، سهام خود را به بانک ABC می فروشد که توسط بانک دوم برای کلیه سهامداران BLOM Bank مصر صادر می شود. این کار پس از اخذ و انطباق با کلیه مصوبات نظارتی اجباری ، از جمله از CBE و سازمان تنظیم مقررات مالی مصر (FRA) انجام می شود. انتظار می رود معامله در نیمه اول (H1) 2021 بسته شود.

سعد ازهاری ، رئیس و مدیر کل BLOM BANK ، گفت: “این معامله تعهد ادامه دار ما نسبت به سهامداران و پایبندی به استراتژی ما را نشان می دهد.”

وی افزود: “این به بانک BLOM اجازه می دهد تا آخرین مقررات صادر شده توسط Banque du Liban را که مقرر می دارد همه بانک های لبنان باید سهام خود را 20٪ افزایش دهند” ، اضافه کرد. “من می خواهم از این فرصت استفاده کنم از تیم ما در BLOM Bank Egypt به خاطر فداکاری و پشتکارشان که باعث موفقیت ما در مصر شد ، متشکریم. “

وی همچنین از تیم مدیریت و معاملات بانک ABC برای همکاری و حرفه ای بودن در طول روند معاملات و همچنین تیم های CI Capital و Baker McKenzie برای تعهد و پویایی خود تشکر کرد.

خالد کاوان ، مدیر عامل بانک ABC ، ​​در مورد این معامله گفت: “خرید BLOM Bank Egypt یک فرصت منحصر به فرد برای بانک ABC است تا بتواند به تعهد استراتژیک دیرینه خود در گسترش غیرعادی تجارت اصلی خود با ارائه یک بستر بهبود یافته قابل توجه برای رشد آینده ، عمل کند. ، در یکی از جذاب ترین بازارهای منطقه. “

وی همچنین گفت: “ما با نهادهای نظارتی ارتباط فعال داریم و تلاش خواهیم کرد تا مصوبات آنها را برای تکمیل معامله در اسرع وقت تأمین کنیم.”

کاوان خاطرنشان کرد که بانک ABC مشتاقانه منتظر همکاری با تیم جدید BLOM Bank Egypt خود برای ترکیب بانک ABC مصر و BLOM بانک مصر برای ایجاد نیروگاه جدید در بخش بانکی مصر است.

بانک BLOM توسط CI Capital مشاوره داده شد ، در حالی که بیکر مکنزی به عنوان مشاور حقوقی عمل می کرد. بانک ABC توسط HSBC مشاوره داده شد ، در حالی که Freshfields Bruckhaus Deringer و Zulficar & Partners به ​​عنوان مشاور حقوقی عمل می کردند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *