EIB ، شریک Banque Misr برای سرعت بخشیدن به بهبود SME های COVID-19 در مصر

[ad_1]

بانک سرمایه گذاری اروپا خط اعتباری 425 میلیون یورویی را برای حمایت از بنگاههای کوچک و متوسط ​​مصری (SME) مصر تحت تأثیر همه گیر ویروس کرونا و افزایش توانایی آنها در جهت بهبود اقتصادی کشور ، در اختیار بانکه مصر قرار داده است.

خط اعتباری پروژه های سرمایه گذاری و همچنین نیاز سرمایه در گردش در بخشهای تولید و خدمات را تأمین مالی می کند ، بنابراین از رشد و اشتغال پشتیبانی می کند و در عین حال به کاهش تأثیر اقتصادی و اجتماعی بحران COVID-19 کمک می کند.

تأمین مالی EIB بخشی از مشارکت EIB در پاسخ تیم اروپا به بحران COVID-19 در کشورهای شریک اتحادیه اروپا است. این مطابق با اهداف دستورالعمل اعطای وام خارجی 2014-2020 و همکاری اتحادیه اروپا با مصر است ، همانطور که در چارچوب واحد حمایت اتحادیه اروپا از مصر برای دوره 2017-2020 ذکر شده است.

Flavia Palanza ، مدیر کشورهای همسایه در EIB ، اظهار داشت: “ما در حال تقویت مشارکت خود با Banque Misr برای حمایت از استراتژی خود برای گسترش منابع مالی SME هستیم. خط اعتباری جدید ما در شرایطی ارائه می شود که SME ها برای پاسخگویی به چالش های ناشی از همه گیری COVID-19 به پشتیبانی قوی نیاز دارند. SME ها بیشتر در معرض تأثیر این بحران جهانی هستند. ما به همکاری خود با Banque Misr و تأثیر محسوس پروژه ما در زندگی مردم مصر افتخار می کنیم. “

کریستین برگر ، سفیر اتحادیه اروپا در مصر ، گفت: “SME ها ضمن تأمین محصولات و خدمات مورد نیاز مردم ، فرصت های شغلی ایجاد می کنند و ارزش و نوآوری می بخشند. بیش از هر زمان دیگری در این اوقات دشوار ، مشاغل نیاز به دسترسی به منابع مالی و اعتبار مقرون به صرفه از بانک ها دارند. تعدادی از برنامه های اتحادیه اروپا ، که کمک های مالی اتحادیه اروپا را با وام های م institutionsسسات مالی اروپایی (EFI) ترکیب می کنند ، با ارائه دسترسی به وام های مستقیم امتیاز یا طرح های تضمین با بانک های شریک محلی ، از مشاغل پشتیبانی می کنند. “

“آوریل گذشته ، اتحادیه اروپا ، به همراه کشورهای عضو خود و EFI ، بسته تیم اروپا را برای کمک به کشورهای شریک در مقابله با اثرات همه گیر ، از جمله تأثیرات اقتصادی-اجتماعی آن ، راه اندازی کردند. امروز ، شریک ما ، EIB ، بودجه مهم دیگری را برای تیم اروپا امضا می کند ، که تأثیر واقعی بر SME ها و در نهایت بر زندگی مردم مصر خواهد داشت. “

Akef El-Magrabi ، نایب رئیس Banque Misr ، تأیید کرد که هدف از امضای توافق نامه کمک به شرکت های ملی – به طور عمده SME ها – برای انجام فعالیت های مختلف ، به ویژه با توجه به تأثیرات بحران COVID-19 است. Banque Misr یکی از نوآورترین موسسات مالی در حمایت و تأمین مالی SME ها است که اهمیت زیادی برای بخش SME قائل است ، زیرا اندازه سبد مالی این بخش به 20٪ کل سبد سرمایه گذاری مالی می رسد. این با دستورالعمل های بانک مرکزی مصر و تلاش های دولت برای بهبود بخش به منظور بهبود عملکرد اقتصادی ، تحریک رشد اقتصادی ، تبلیغ محصولات محلی و کاهش لایحه واردات مطابقت دارد.

ال مغرابی همچنین تأکید کرد که بانکه مصر همچنین به حمایت مالی از بخش SME از طریق شبکه شعبه خود علاقه مند است و به بیش از 700 شعبه در سراسر مصر می رسد. این همراه با تلاشهای بانک برای تهیه مکانیزم های متمایز تأمین مالی است که نیازهای مالی همه پروژه ها را در تمام بخشهای فعالیتهای اقتصادی و خدماتی برآورده می کند ، که در پیشرفت اقتصاد ملی منعکس می شود.

وی گفت Banque Misr “وام سریع” را برای پروژه های کوچک راه اندازی کرده است که اولین محصول دیجیتال یکپارچه محسوب می شود که به مشتریان کوچک Banque Misr اجازه می دهد بدون نیاز به مراجعه به شعبه ، از طریق وب سایت درخواست مالی کنند.

Banque Misr دومین بانک بزرگ مصر با تمرکز روشن بر وام های SME و حضور خرده فروشی گسترده در تمام استان ها است. در سال 2019 ، Banque Misr به بیش از 123،000 SME در سراسر کشور خدمات می دهد ، و این یکی از بزرگترین حامیان بخش SME در کشور است.

از سال 2015 ، EIB 3.9 میلیارد یورو به عنوان پشتیبانی از SME های مصر و سرمایه گذاری های متوسط ​​متوسط ​​از طریق 15 عملیات ، حدود یک سوم از پرتفوی بانک در مصر را پشتیبانی کرده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *