ITIDA و AfCFTA در حال بحث در مورد تقویت همکاری در زمینه فعالیت های ارتباطی هستند

[ad_1]

امر محفوظ ، مدیر ارشد اجرایی آژانس مصر برای توسعه فناوری اطلاعات (ITIDA) ، وامکل منه ، دبیرکل دبیرخانه منطقه تجارت آزاد قاره آفریقا (AfCFTA) را پذیرفت.

من به سرپرستی یک هیئت عالی رتبه به قاهره می روم تا یک سری جلسات مهم را در مورد نقشه راه اجرای AfCFTA برگزار کنم.

محفوظ تأیید كرد كه ITIDA كاملاً آماده مشاركت در خاتمه مذاكرات مربوط به توافق نامه مربوط به فناوری اطلاعات (IT) و دستیابی به چشم اندازهای مشترك در میان كشورهای عضو است.

وی افزود که این پیشنهادات به عنوان بخشی از استراتژی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه صادرات محصولات و خدمات فناوری اطلاعات مصر تهیه شده است. این امر ضمن تمرکز بر همکاری بین آفریقا و گشایش بازار ، فرصت های شغلی را برای متخصصان مصری ایجاد می کند. در عین حال ، هدف این پیشنهادات جذب سرمایه گذاری بیشتر خارجی در ارتباطات و فناوری اطلاعات (CIT) است.

محفوظ متذکر شد که پیشنهادات وزارتخانه تقویت همکاری در جنبه های مختلف از جمله آزادسازی تجارت در ارتباطات از راه دور و خدمات فناوری اطلاعات است. این به عنوان بخشی از توافقنامه AFCFTA آمده و تجربه و دانش را انتقال و تبادل می کند. این پیشنهادات بیشتر به منظور توسعه صلاحیت ها و توانایی ها ، چه در سطح فنی و چه در سطح اداری ، هدف دارد.

در این جلسه دو طرف در مورد راه های مشارکت شرکت های مصری در پروژه های تحول دیجیتال و زیرساخت های ارتباطی در آفریقا بحث و تبادل نظر شد. محفوظ گفت ، آنها همچنین از موقعیت جغرافیایی متمایز مصر برای تبدیل شدن به دروازه آفریقا به بازارهای اروپا و عرب استفاده خواهند کرد.

به نوبه خود تأکید کردم که فعال سازی توافق نامه فرصت های بی سابقه ای را برای تقویت رشد اقتصاد قاره فراهم می کند. همچنین با احیای بخشهای صنعتی و کشاورزی قاره و توسعه سیستم اقتصادی آن ، سهم آفریقا در تجارت جهانی را توسعه خواهد داد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *