NIGSD مصری ، دانشگاه ملل متحد یک تفاهم نامه در زمینه آموزش ، مشاوره امضا می کند

[ad_1]

م Instituteسسه ملی حکمرانی و توسعه پایدار مصر (NIGSD) روز چهارشنبه با دانشگاه سازمان ملل تفاهم نامه همکاری (امضای تفاهم نامه) را امضا کرد ، که در چندین زمینه همکاری خواهد داشت.

این تفاهم نامه توسط کلانتر کلانتر ، مدیر اجرایی NIGSD و دلفینا سوارس ، رئیس واحد عملیاتی دانشگاه دولت الکترونیکی مبتنی بر سیاست (UNU-EGOV) به امضا رسید. در این نشست لوئیس باربوسا ، معاون رئیس UNU-EGOV و الیزابت سیموئز ، رئیس اداره UNU-EGOV نیز حضور داشتند.

این کار از طریق “واحد عملیاتی دانشگاه دولت الکترونیکی تحت مدیریت سیاست” در پرتغال انجام شده است.

وزیر برنامه ریزی و توسعه اقتصادی مصر ، هلا السعید ، که همچنین رئیس هیئت امنای NIGSD است ، گفت که وزارت دادگستری قصد دارد چارچوبی برای همکاری فراهم کند که زمینه های مورد علاقه مشترک را پوشش دهد. اینها شامل فعالیتهای تحقیقاتی ، ظرفیت سازی ، آموزش و خدمات مشاوره ای و تبادل دانش و تجربه است.

وزیر افزود همکاری نزدیک بین دو کشور به افزایش تأثیر و اثربخشی برنامه های متقابل و دستیابی سریعتر به اهداف مشترک آنها کمک می کند.

وی گفت که این مituteسسه به عنوان بخشی از برنامه NIGSD برای اجرای استراتژی و چشم انداز توسعه پایدار مصر 2030 ، کانال های ارتباطی با دانشگاه ملل متحد را گشوده است.

این طرح شامل آموزش مصری ها در زمینه حاکمیت و توسعه پایدار با در نظر گرفتن وضعیت بین المللی دانشگاه و تجربه عالی تجارت قبلی در همکاری با کشورهای عضو سازمان ملل است.

از طرف خود ، کلانتری گفت که توافق نامه همکاری در ابتدا اجرای آموزش و صلاحیت 150 زبان آموز در حاکمیت دیجیتال ، مدیریت هوشمند ، شهرهای هوشمند و جوامع است.

وی همچنین گفت که این آموزش اولین فعالیت همکاری خواهد بود که در پرتو تفاهم نامه انجام می شود. به عنوان بخشی از این ، برنامه ای برای آموزش و صلاحیت رهبران اجرایی در زمینه های مدیریت اداری ، حاکمیت دیجیتال و شهرهای هوشمند اجرا خواهد شد.

السید خاطر نشان کرد که این برنامه به دلیل اهمیت حیاتی مسائل حاکمیت و تحول دیجیتال در حمایت از روند اصلاحات اداری کشور معرفی خواهد شد.

این برنامه همچنین با هدف پشتیبانی از تلاش برای ارائه خدمات آسان و راحت به شهروندان ، ضمن تلاش برای صرفه جویی در وقت و هزینه ، انجام می شود.

این برنامه برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار فعلی ، به ویژه هدف 16 در زمینه حاکمیت شرکتی و هدف 17 در مشارکت ها به عنوان عوامل اصلی برنامه توسعه پایدار ، بیشتر کار خواهد کرد.

UNU-EGOV ، یک اتاق فکر دولت الکترونیکی ، بخشی از دانشگاه ملل متحد (UNU) است و در شهر گویمارس در شمال پرتغال مستقر است.

این مرکز عمده ای برای تحقیقات ، مشاوره و آموزش و همچنین پل ارتباطی بین تحقیقات و سیاست های عمومی فراهم می کند. در عین حال ، از نوآوری پشتیبانی می کند و به عنوان یک شریک قوی در سیستم سازمان ملل و کشورهای عضو آن ، با تمرکز ویژه بر توسعه پایدار ، ورود اجتماعی و شهروندی فعال ، عمل می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *