NIGSD پروتكلی برای دیپلم حرفه ای مدیریت را امضا می كند

[ad_1]

انستیتوی ملی حکمرانی و توسعه پایدار مصر (NIGSD) تفاهم نامه همکاری (MoU) با مرکز مصر برای حاکمیت جهانی و توسعه (ECGGD) برای همکاری در زمینه های حکمرانی و توسعه پایدار امضا کرده است.

(تفاهم نامه) توسط مدیر کل NIGSD کلانتر کلانتر و فقا الرفاعی ، رئیس هیئت امنای بنیاد امضا شد. NIGSD به عنوان یک واحد آموزشی برای وزارت برنامه ریزی و توسعه اقتصادی خدمت می کند.

هالا ال سعید ، وزیر برنامه ریزی و توسعه اقتصادی و رئیس هیئت امنای NIGSD ، به اهمیت حاکمیت در افزایش اعتماد به اقتصاد ملی اشاره کرد.

وی افزود: این نقش بازار پول را تعمیق می بخشد و توانایی آن را در ایجاد پس انداز ، افزایش نرخ سرمایه گذاری و حفظ حقوق اقلیت ها یا سرمایه گذاران کوچک افزایش می دهد.

السید افزود که حاکمیت رشد بخش خصوصی را تشویق می کند و از رقابت آن حمایت می کند و در نتیجه فرصت های شغلی مناسبی ایجاد می شود. همچنین به مبارزه با فساد و ظهور بخش عمومی توانمند و کارآمد کمک می کند که خدمات عمومی را ارائه می دهد و نرخ رشد بالایی را فراهم می کند.

وزیر با توجه به تفاهم نامه ، وزیر توضیح داد که این امر از آگاهی کامل از اهمیت همکاری بین اتاقهای فکر که با مسائل حاکمیت سروکار دارند ، ناشی می شود. همچنین به پشتیبانی از فرایندهای سیاستگذاری عمومی مبتنی بر رهبری فرزانه کمک می کند.

آل سعید به اهمیت نقش NIGSD در نظارت و ردیابی ارزیابی شاخص های عملکرد مصر در حاکمیت ، رقابت ، توسعه پایدار منطقه ای و بین المللی اشاره کرد.

کلانتر در مورد همکاری بین دو کشور در زمینه تفاهم نامه ، گفت که این تشکیل شامل تهیه و اجرای بسته های برنامه های آموزشی است. این علاوه بر طراحی و اجرای یک دیپلم حرفه ای پیشرفته در مدیریت و کاربردهای آن است.

همچنین این همکاری در زمینه ارائه آموزشهای مربوط به برنامه های مدیریتی که NIGSD پیاده سازی می کند ، را پوشش می دهد.

زمینه های همکاری بین دو کشور تحت تفاهم نامه امضا شده شامل سازماندهی فعالیتهای مشترک علمی ، مانند سمینارها ، کارگاه ها ، کنفرانس های محلی و بین المللی است. این امر علاوه بر تبادل نظر در مورد خدمات مشاوره ای و انجام تحقیقات و مطالعات مشترک در زمینه های حاکمیت و توسعه پایدار ، مربوط به مسائل حاکمیتی و توسعه پایدار است.

کلانتری افزود: به منظور اطمینان از فعال شدن زمینه های همکاری ، دو کشور دیدارهای هیئت های نمایندگی بین دو کشور را مبادله می کنند. این حرکت به هر کشور این امکان را می دهد تا با تجربه دیگری در تحقیق و طراحی ، روشهای استفاده از آنها و تسهیل روشهای کار آنها آشنا شود.

دو کشور برای انجام فعالیتهای تحقیقاتی که بعداً توافق خواهد شد ، محققان و کارشناسان را مبادله خواهند کرد. این امر علاوه بر تبادل اطلاعات ، نشریات ، مطالب علمی ، انتشارات علمی و نرم افزارهای الکترونیکی خواهد بود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *